Лікар-офтальмолог — цікава і важлива професія

Серед різних медичних спеціальностей лікарі-офтальмологи сьогодні є найбільш затребуваними. Пов’язано це з багатьма факторами, але основним є те, що з приходом інформаційної ери і комп’ютерних технологій більшість сучасних людей цілими днями просиджують перед монітором комп’ютера, що негативно позначається на стані зору. Також важливою причиною актуальності професії є поява нових методів лікування хвороб очей, апаратури, яка вимагає кваліфікованого підходу і серйозної бази знань.

            Навчитися професії офтальмолога можна в медичному вищому навчальному закладі. Вступ до вузу передбачає можливість навчатися на комерційній або державній основі. Але з огляду на те, що кількість осіб на одне бюджетне місце рідко становить менше 7, вчитися безкоштовно можуть тільки найздібніші і добре підготовлені абітурієнти. Навчання на комерційній основі обійдеться в чималу суму — на сьогоднішній день медичні вузи встановлюють найвищий рівень цін за семестр. Тому готуватися до вступу в медичний вуз необхідно заздалегідь як в плані знань, так і матеріально.

До речі, на сайті http://happystudent.com.ua/rabota-dlya-vrachej-v-chehii ви можете дізнатися детальніше про роботу лікарем у Чехії.

            Абітурієнт повинен здати вступні іспити з таких предметів, як біологія, хімія і російську мову. Деякі медичні вузи замість хімії проводять іспит з фізики. Навчання на перших курсах надає студентам фундаментальні знання, однакові для всіх спеціальностей. Лише на останніх курсах починається викладання спеціалізованих предметів, студентам надається можливість відвідувати заняття вузької спеціалізації. Якщо вибрати лінзи або окуляри може і студент-першокурсник, то діагностувати захворювання і призначити лікування очей зможе тільки дипломований фахівець, який справно відвідував заняття і володіє хорошою підготовкою по своїй конкретній спеціалізації.

            Після того, як випускник отримав диплом, він не може відразу ж приступати до практики. Обов’язковою є проходження інтернатури, ординатури або аспірантури. Кілька років такої практики дозволяють медику в повній мірі осягнути офтальмологію, навчитися ставити діагнози, брати участь проведенні операцій, консультувати пацієнтів, працювати в колективі.

            Особливістю офтальмології як сфери медицини є те, що в даному випадку отримання освіти у ВНЗ недостатньо — щороку з’являється нове обладнання і препарати, методи діагностики, лікування очних захворювань, патологій. Тому лікар-офтальмолог повинен постійно вдосконалювати свої знання та вміння, відвідувати спеціалізовані конференції, обмінюватися досвідом з колегами з більших центрів, впроваджувати новітні технології у власну практику.

            Лікар-офтальмолог може працювати як в приватній клініці, так і державній медичній установі. Крім того, офтальмолог може приймати пацієнтів у своєму кабінеті, отримавши ліцензію на заняття приватною практикою. Багато офтальмологи вибирають науку і надходять на роботу в дослідні інститути і лабораторії, де проводять дослідження, створюють нові препарати, розробляють методики лікування і т.д.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости