OLED-телевізори: переваги і недоліки технології

За останні кілька років технологія OLED зробила крок вперед, і те, що зовсім недавно було представлено в якості прототипів, тепер стало реальністю — моделі телевізорів нового покоління з OLED-дисплеями красуються на полицях магазинів техніки. Чим же хороша ця технологія і які переваги вона має перед рідкокристалічними дисплеями і плазмою?

Чим цікава OLED-технологія

OLED (органічний світлодіод) називають майбутнім телевізійних технологій, яке обіцяє насичені кольори, включаючи глибокий чорний, і скорочення розмиття в русі.

Може здатися, що нова технологія не сильно відрізняється від більш поширених на ринку LED-панелей. Але слово «органічний» має на увазі різницю в самому способі представлення зображень на екрані.

У чому переваги OLED-екранів

LED-екран — рідкокристалічний дисплей з поліпшеною світлодіодним підсвічуванням. У сучасних LCD-телевізорах (які можна придбати на сайті http://tv-mir.com.ua/televizory-audio/televizory) рідкі кристали обертаються під дією електрики і пропускають світло через кожен піксель зображення. Світло проходить через фільтри (червоний, синій і зелений) і при їх змішуванні дає в результаті кольору від найтемніших до білого. Якщо все кристали повертаються так, щоб не пропускати жодного з трьох кольорів, то на виході виходить чорний колір.

У кристалів є свої переваги: ​​низька вартість, тонкість і легкість матеріалів, але є і істотний недолік — рівень чорного кольору. Кристали перекривають світло, але підсвічування продовжує працювати. Світло падає на «чорні» пікселі, що робить темне зображення бляклим.

У OLED-екранах немає підсвічування — кожен окремий піксель випромінює світло самостійно під час подачі на нього електричного струму. Якщо піксель не отримує електрики, то ми бачимо відсутність світла — справжній чорний колір.

Абсолютно нульові значення для кольору і яскравості змінюють сприйняття контрастності. На OLED-дисплеї навіть мінімальна кількість світла в темних частинах зображення сприймається яскравіше в порівнянні з LED-екранами. Крім того, пікселі в OLED-екранах можуть практично моментально змінювати колір на відміну від затримки на LED-панелях, для активації і руху кристалів яких потрібно більше часу.

Ще одна перевага OLED-технології, яке випливає з рівня чорного і контрастності, — реалістичні насичені кольори.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости