Страхування вкладів: що потрібно знати

Досить часто можна почути про страхування вкладів, при чому найчастіше таке страхування згадується в якості обов’язкового. Насправді ж страхування вкладів являє собою створення резерву грошових коштів, з якого у разі виникнення екстреної ситуації і будуть проведені виплати за певними вкладами.

Особливо варто відзначити той факт, страхування вкладів це вид діяльності який обов’язковий для всіх банків без якого виключення.

Як вже стає зрозуміло з визначення, даний вид страхування спрямований на забезпечення платоспроможності за вкладами всіх банків. Тим самим не тільки зберігається позитивна репутація самого закладу, в якому був зроблений вклад, але й вкладник отримує свої кровні назад, хоча і без відсотків, але ж при цьому він нічого і не втрачає. Тим самим страхування банківських вкладів є надзвичайно важливим і необхідним видом діяльності в сучасному житті.

Особливості даного виду страхування

Якщо виходити з того визначення, яке було дано вище, то можна досить сміливо, але при цьому помилково сказати про те, ніби страхування всіляких вкладів це справа досить просте і легке, але не варто забувати і про те, що, як і більшість інших економічних дій, воно має свої суто специфічні нюанси, про які ніяк не можна забувати або втрачати їх з виду. 

Отже, найголовнішими особливостями цього виду діяльності має безпосереднє відношення до банківських вкладів є:

  • Обов’язковість проведення страхової процедури не залежно від приналежності банку
  • Якщо в одному і тому ж банку відкрито відразу кілька вкладів, то компенсована буде лише гранична сума
  • Якщо ж вкладник має вклади в різних незалежних один від одного банках, то в кожному з них він отримає компенсаційну виплату
  • Вклади, які зроблені в іноземній валюті будуть переведені в гривню за тим курсом, який був на день ліквідації
  • Саме всі перераховані вище особливості є не тільки головними відмінними рисами цього виду страхування, але водночас є його головними принципами дії.

Вклади, які не підлягають страхуванню

Окреме і дуже ретельне увагу необхідно приділити тим видам вкладів, які не підлягають обов’язковому страхуванню. Відповідно до сучасного з чинним законодавством не підлягають обов’язковому банківського страхування такі види вкладів:

•    Перекази грошових коштів, якщо тільки для їх отримання та відправлення не було вироблено відкриття рахунку; •    Ті кошти, які знаходяться на металевих рахунках званих знеособленими; •    Кошти, що знаходяться на рахунках які відкриті на пред’явника; •    Вклади у філіях наших вітчизняних банках, які перебувають за кордоном

А також ті вклади, які знаходяться на рахунках осіб займаються підприємницькою діяльністю, але при цьому не зареєстрованим як юридичної особи.

Можна сказати лише про те, що страхування вкладів це дуже важливе і необхідне справу, але для того щоб бути впевненим у тому, що при виникненні такої ситуації коли банк стає банкрутом або у нього відгукується ліцензія вкладник зможе отримати назад всі свої грошові кошти необхідно уточнювати цей момент ще під час відкриття свого вкладу.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости