Букмекери та падемія коронавірусу

Пандемія коронавируса COVID19 продовжує поширюватися по території всього світу, що призвело до оголошення карантину і надзвичайних ситуацій в країнах, де проходять багато значущих спортивних подій.

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я, були введені заборони на проведення масових заходів в кількості від 200 осіб. У зв’язку з цим почали скасовувати і переносити безліч спортивних заходів та чемпіонатів, через що понесе збиток швидко розвивалася букмекерська діяльність.

Аналітики в країнах колишнього СРСР впевнені, що втрати прибутку складуть від 19% до 35%. Однак, це приблизні прогнози, оскільки ще не всі чемпіонати скасовані. Актуально зеркало 1xbet, яке доступне за посиланням.

Про великі проблеми для спорту і ставок стало ясно після зупинки розіграшу Серії А в Італії — зараз це четвертий європейський футбольний чемпіонат. Карантин на Апеннінському півострові триватиме до 3 квітня, але багато футболістів захворіли коронавірусів, а вчені заявили, що COVID19 може жити в організмі до восьми тижнів. Тому існує ймовірність продовження обмежень ще на кілька місяців.

Якщо від перерви в Серії А букмекери втратять всього 2-3% доходів, то зупинка Англійської Прем’єр-Ліги, іспанської Прімери, німецької Бундесліги, НБА, НХЛ і турнірів з тенісу з кожним місяцем буде нести бізнесу величезні збитки.

Звичайно, залишаться турніри, такі як чемпіонат України з футболу, MMA і вечора боксу, де все буде проходити без глядачів. Букмекери завдяки таким рішенням щодо подій без аудиторії могли б мінімізувати збитки, але найбільші гроші організаціям платять телеканали, яких може не влаштувати неемоційна продукт. Будемо чесні, самі топові матчі в футболі чи баскетболі без глядачів по ТБ виглядають дуже посередньо. Тоді телеканалам і стрімінговим сервісів буде простіше просити про перенесення змагань або про скасування сезонів, щоб заощадити.

На думку букмекерів, головна проблема криється в невизначеності. Вони не знають, які ще турніри будуть скасовані. Якщо ж вірус не вдасться зупинити до середини 2021 року, коли очікується поява вакцини, то збитки будуть величезними.

Особливо болісно світ ставок сприйняв зупинку розіграшу футбольних єврокубків — Ліги чемпіонів і Ліги Європи. Якщо ж доведеться переносити на 2021 рік футбольний чемпіонат Європи, то існує ймовірність закриття спонсорських проектів з боку топових букмекерських організацій, де завжди говорили, що заробляють на футболі, щоб вкласти в перспективні проекти. Не варто забувати і про небезпеку зриву Олімпійських ігор в Токіо.

При цьому, найімовірніше, букмекери втратять великі кошти тільки в разі скасування змагань. Від перенесення втрати будуть істотно менше.

Також необхідно згадати про фінансові втрати самих клубів і організацій. Спочатку втрати спортивних команд та організацій будуть пов’язані з доглядом спонсорів, величезна частина яких представляє букмекерський ринок. При цьому ті ж клуби АПЛ не отримають призові за сезон, а ліга втратить частину виплат від телетрансляцій. В НБА втрати складуть $ 500 млн за призупинення сезону на 30 днів. До цього головна баскетбольна ліга світу втратила через конфлікт з Китаєм $ 400 млн. Очевидно, що через Пекіна в поточному році НБА доведеться дуже сильно затягнути паски. З іншими видами спорту і чемпіонатами ситуація подібна, а прогнози не дуже райдужні.

При цьому, варто зазначити, що деякі букмекери почали збирати ставки на наслідки від коронавируса COVID19, курс валют і ціни на нафту. Це говорить тільки про те, що без спорту бізнесу доведеться виходити в суспільство і політику.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости