Чи корисно слухати музику під час роботи?

Вам подобається слухати музику, коли ви працюєте? Задайте це питання на будь-якій вечірці, і ви, ймовірно, отримаєте позитивні відповіді. Деякі люди скажуть, що їм подобається слухати музику, тому що це покращує їх продуктивність, а інші скажуть, що вони можуть відволіктися від негативних думок, слухаючи музику у фоновому режимі.

Отже, давайте спробуємо з’ясувати, з точки зору психології, а так само, як звичайні любителі музики, коли її слухати насправді корисно, і, коли вона може принести шкоду. До речі, якщо ви хочете слушать музыку онлайн, то радимо перейти за даним посиланням вже зараз.

Досить цікаво, що наше дослідження показало, що обидві ці перспективи можуть бути істинними. Це просто залежить від того, яку роботу ви робите.

Дослідники вивчили, як музика впливає на виконання різних завдань, від легкої атлетики до математики й читання. Вони також розглянули, чи впливає музика на продуктивність через такі фактори, як настрій слухача або їх ємність робочої пам’яті.

Однак більша частина цих досліджень зосереджена на конкретних контекстах або конкретних типах завдань. Ми хотіли б розробити більш всеосяжні рамки, які можна було б застосовувати більш широко.

Тому в недавньому дослідженні ми залучили учасників в нашу лабораторію для виконання різних завдань. Вони виконували просту задачу — пошук за списками слів і викреслювання слів, що містять букву «А» — і більш складне завдання — запам’ятовування пар слів і виклик партнера до кожного слова. Одні учасники виконували всі завдання в тиші, в той час як інші виконували завдання з інструментальною музикою, яка була або гучного або м’якою, або простою або складною, причому остання означала музику з більш інструментальними треками.

Простий музичний трек може включати один або два інструменти, його мелодія може змінюватися не дуже часто, і він може мати більш повільний темп. Складна музика може включати в себе велику різноманітність інструментів, може мати часто мінливі мелодії й, як правило, буде мати більш швидкий темп.

В ході нашого дослідження було зроблено кілька ключових висновків.

Ми виявили, що учасники, які слухали просту музику або не чули ніякої музики, виконували приблизно однаково легкі завдання. Однак учасники, які слухали складну музику, найкраще справлялися з легким завданням.

І навпаки, учасники гірше справлялися з більш складним завданням, коли вони слухали будь-яку музику, незалежно від складності або гучності, в порівнянні з тими, хто не слухав ніякої музики.

Які висновки ми можемо зробити?

Ми можемо занудьгувати, і наш мозок може сумніватися, коли ці ресурси використовуються недостатньо. Але ми також можемо стати надмірно збудженими і абстрактними, коли ці ресурси переповнені.

Не дивно, що ми зазвичай повинні використовувати менше наших розумових ресурсів, коли ми виконуємо легкі завдання, в той час як складні завдання вимагають більше витрат розумових сил. Музика може дати нам додатковий імпульс, який нам потрібен, щоб пробитися через монотонність. Однак складні завдання вже вимагають від нас великих ресурсів. Прослуховування музики може стати зайвим.

Особистісний фактор

Наші дослідження показують, що вплив музики може також залежати від нашої особистості. В цьому ж дослідженні ми вивчали переваги учасників щодо зовнішнього стимулювання.

У деяких людей є так звані «хороше ставлення до зовнішньої стимуляції». » Це означає, що вони схильні шукати — і приділяти більше уваги — речі, які відбуваються в їх оточенні, такі як види або звуки.

Музика, таким чином, може висмоктувати більше розумових сил з людей з сильними перевагами до зовнішньої стимуляції, а це означає, що більш тонкий баланс може знадобитися для цих типів людей, коли вони слухають музику під час виконання завдань.

Підтримуючи це обґрунтування, ми виявили, що складна музика, як правило, погіршує навіть продуктивність на більш легких завданнях у людей з сильними перевагами для стимуляції. Крім того, ми виявили, що будь-яка музика перешкоджає виконанню складних завдань, коли люди мають сильні переваги для зовнішньої стимуляції.

Насправді може бути корисно включити музику, коли ви працюєте над чимось, що ви знаходите відносно простим і циклічним.

Однак музика може нашкодити, коли з’являється завдання, що вимагає вашого повного уваги.

Абсолютно нормально, що те, що допомагає зосередитися на роботі вам, може заважати іншій людині, і навпаки, тому краще завжди мати при собі навушники.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости