Джерела живлення 5 Вольт і їх особливості

На лекції будуть розглянуті наступні питання: імпульсні і трансформаторні блоки живлення, ДБЖ, блоки живлення, параметри: енергоефективність, рівень шуму, коливання напруги, стандарти: AT, ATX, роз’єми: Molex, Berg, AUX, MPC, 3.3V, 5V., 12В, ДБЖ: лінійно-інтерактивний, автономний, онлайн, час резервного живлення. Потрібно відзначити, що якщо вас цікавлять такі товари, як блок питания 5в 60а, то ви можете звернутися до наступного сайту — https://discon.ua/istochniki-pitanya/istochniki-pitanya-5volt

Блок живлення — пристрій, що регулює рівні напруги і струму в електромережі відповідно до вимог джерела живлення. Блок живлення перетворює змінну напругу, що подається з електромережі (230 В в СНД), в низьку постійну напругу, необхідну для роботи інших компонентів комп’ютера.

Перетворення змінної напруги в однозначну напругу, яка після подальшої фільтрації може бути перетворена в постійну напругу, називається процесом випрямлення. Випрямлення здійснюється діодом або т. зв. мостовим випрямлячем Гретца (система з чотирьох випрямних діодів), при цьому згладжування відбувається завдяки фільтрам, що складається з котушки, резистора, дроселя і електролітичних конденсаторів.

Залежно від конструкції можна виділити блоки живлення:

  1. Трансформатор (лінійний);
  2. Імпульс.

У цьому типі джерела живлення вхідна напруга регулюється відповідно до напруги, необхідної для пристрою, що живиться, за допомогою трансформатора (явище магнітної індукції). Їх перевага — проста конструкція. На жаль, вони відрізняються великою вагою, великими втратами потужності в стабілізаторі і низьким ККД (50%). Більш того, лінійний характер цих джерел живлення означає, що коливання вхідної напруги мають великий вплив на вихідну напругу.

Джерело живлення, найважливішим елементом якого є імпульсний перетворювач напруги. Інвертор розділяє напруга з високою частотою, що дозволяє використовувати набагато менші і легші трансформатори. Конструкція імпульсного джерела живлення складніше, але його робочі параметри краще (ККД до 85%, стійкість до збоїв в електромережі і відключень електроенергії, мала вага при великій потужності).

 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости