Інструменти стоматолога. Інструменти для стоматології: від вибору до обробки.

Сучасна стоматологія має в своєму розпорядженні величезний арсенал пристроїв, що застосовуються в діагностичних і терапевтичних цілях. Стоматологічні інструменти необхідні для обстеження ротової порожнини, видалення і протезування зубів, проведення хірургічних маніпуляцій та інших дій.

Різновиди і призначення стоматологічних інструментів

В роботі лікаря-стоматолога використовується як універсальний набір медичних пристосувань, так і спеціалізований інструментарій, необхідний для виконання вузько маніпуляцій. Існує загальноприйнята класифікація стоматологічного інструментарію:

 1. для огляду порожнини рота;
 2. для лікування і пломбування зубів;
 3. для приготування пломбувальних та інших складів;
 4. для видалення зубів і їх коренів;
 5. для зняття зубних відкладень;
 6. для обробки пломб і кореневих каналів.

Перераховані пристосування є універсальними і необхідні для проведення стоматологічних маніпуляцій загального призначення. Крім них, в стоматології застосовується звичайний і хірургічний інструментарій, призначений для вузькоспеціалізованих зубних лікарів: ортодонтів, ортопедів, пародонтологов, гігієністів, техніків. Придбати різні стоматологические инструменты интернет магазин можна за посиланням.

Стоматологічні інструменти для огляду порожнини рота

Діагностичні пристосування входять в базовий набір, який необхідний кожному стоматолога. Їх основне призначення — огляд порожнини рота пацієнта для виявлення проблем і пошуку подальшого шляху їх вирішення. Крім цього, вони необхідні в процесі лікування і видалення зубів, при протезуванні.

Кожен зубний лікар повинен мати в своєму арсеналі:

 • Лоток, в який поміщаються прилади.
 • Стоматологічне дзеркало, що збільшує проблемну область і необхідне для простукування зубної поверхні з метою оцінки ступеня хворобливості.
 • Стоматологічний пінцет, робоча частина якого має вигнуту форму і дозволяє проводити маніпуляції в важкодоступних місцях. Також за допомогою даного приладу перевіряється стійкість хворого зуба.
 • Стоматологічний зонд, що виконує цілий ряд функцій: виявлення нерівностей і інших дефектів на поверхні зубів, оцінка їх стану (щільності, глибини, розміру, ступеня хворобливості).
 • Стоматологічний шпатель, необхідний для відведення щік, язика, губ в сторону з метою забезпечення доступу до пошкодженої області.

Стоматологічні інструменти для лікування зубів

Інструменти для лікування зубів різноманітні. Вони відрізняються назвами, функціональним призначенням, а також матеріалом, з якого зроблені. Вибір потрібного інструментарію залежить від того, з якою проблемою пацієнт звернувся до лікаря. Одні і ті ж інструменти можуть застосовуватися стоматологом при лікуванні широкого спектру захворювань.

Крім основного набору інструментів, що застосовується при лікуванні хворих зубів, в стоматології використовується цілий ряд додаткових пристосувань для проведення вузькоспеціалізованих дій, наприклад, протезування.

Стоматологічні інструменти для протезування

Протезування будь-якої складності вимагає індивідуального підходу і займає велику кількість часу. На кожному етапі процедури використовується свій набір інструментальних приладів.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости