IT-бізнесмен Сергій Токарєв про революцію AI та його вплив на наше життя

«Ми не можемо зупинити розвиток ШІ». Сергій Токарєв із Roosh розповів, куди на його думку приведе подальший розвиток штучного інтелекту

Штучний інтелект, на думку Сергія Токарєва, є одним з найперспективніших і захопливих IT-напрямків. Ця тема навіть стала одним із джерел його натхнення для бізнесу. Група компаній Roosh, яку він очолює, створює та фінансує стартапи, пов’язані з AI та ML. Бізнесмен впевнений, що зараз штучний інтелект наближається до кульмінації свого розвитку, а світ знаходиться на межі справжньої революції, схожої на ті часи, коли з’явився інтернет або мобільний зв’язок. Про це інвестор розповів українському видавництву SPEKA.

«Сингулярність вже настала»

Поява технології OpenAI активно обговорюється в усьому світі останні кілька років. Особлива увага приділяється ChatGPT. Одні люди бачать у ньому звичайну технологічну іграшку, спроможну відповісти на будь-яке питання, а інші – потенційну загрозу. У минулому більшість дискусій щодо ШІ зводилися до того, як швидко ми втратимо контроль над алгоритмом і він почне жити власним життям – тобто коли настане сингулярність. Сергій Токарєв вважає, що це вже відбулося. 

«Після запуску GPT-3 стало зрозуміло, що світ назавжди змінився. Але з появою GPT-4, який навчався на роботі минулої версії, штучний інтелект показав приголомшливі та лякливі результати. Ніхто навіть і не уявляв, що все відбудеться так швидко», – коментує інвестор.

Зараз актуальним є питання не вдосконалення роботи ШІ, а створення меж, які б не дали робити йому це автономно. Надалі він буде саморозвиватися, ставатиме сильнішим і розумнішим з кожною новою ітерацією. Нам навіть знадобляться сучасні емпіричні тести для штучного інтелекту, оскільки під час розмови ми не зможемо відрізнити реального співбесідника від віртуального. 

Кріс Ларсен, Ілон Маск, Стів Возняк і безліч інших відомих людей вже підписали відкритого листа з вимогою припинити подальше навчання машин, які будуть сильнішими за GPT-4. Причиною стали побоювання щодо можливих ризиків для суспільства.

До яких негативних наслідків може призвести розвиток ШІ

Найбільші побоювання щодо штучного інтелекту пов’язано з втратою роботи, пояснює Сергій Токарєв. Спочатку всі вважали, що АІ допоможе людям у тяжкій фізичній праці або буде виконувати прості, монотонні завдання. Але результат виявився несподіваним навіть для творців. Штучний інтелект малює картини, пише музику та створює тексти – тобто успішно виконує будь-яку творчу роботу. Поки що ця технологія як немовля, але через кілька років вона виросте та удосконалиться. Вже зараз ми не встигаємо відстежувати швидкість прогресу, а що буде далі?

Тому у людей з’явилися побоювання, що більшість творчих професій назавжди зникнуть. Йдеться про архітекторів, копірайтерів, дизайнерів, персональних асистентів, учителів, операторів техпідтримки тощо.

Це торкнеться й бізнесу, тому у найближчі роки можна буде спостерігати падіння акцій великих компаній. Наприклад, у Google вже почалася паніка через те, що ChatGPT відповідає на запити користувачів без впливу реклами. 

Чи потрібен жорсткий контроль над ШІ

Питання контролю вже піднімається, ймовірно, надалі будуть спроби його зупинити, а саме на глобальному рівні. Але, зі слів Сергія Токарєва, це марна справа. Навіть у разі заборони цієї технології з боку держави більшість корпорацій будуть приховувати власні експерименти з ШІ. Далі з’являтимуться нові локальні версії GPT, частина з яких може нести негативний вплив і жорстокість. Наразі технологія обмежена нормами моралі. Вона не може підказати юзеру, як приховати докази скоєння злочину чи створити бомбу. Але цю опцію можна скасувати у будь-який момент. 

«Мені здається, що цього року ми будемо створювати для себе кордони: що можна, а що ні, де знаходиться межа етики, а де її вже немає. Це може здатися блюзнірством, але здається ми програли битву. Питання лише у тому, де буде встановлено межу доступу та як відбуватиметься контроль».

Можливості штучного інтелекту

Розмірковуючи щодо перспективності АІ, Сергій Токарєв висловив думку, що ця технологія принесе більше користі, ніж шкоди. Вона стане рушієм у більшості сфер. Через швидку обробку величезної кількості інформації штучний інтелект буде незамінним помічником в аналітиці та предикшені. 

Змін слід очікувати й у творчому напрямку: музика, дизайн, копірайтинг тощо. Той самий ChatGPT зможе замінити частину робітників, а залишаться лише ті спеціалісти, які навчаться керувати алгоритмом. 

Нарешті, ШІ буде використовуватися у сферах комунікації та взаємодії. Це відбувається вже зараз: звертаючись до служби підтримки, ми інколи спілкуємося з ботами. 

«Світ буде поділено на дві частини: на творців і споживачів. Одні будуть займатися розвитком технологій, а інші – користуватися ними, навіть не замислюючись над тим, як це працює», – додає Сергій Токарєв. Україна, звичайно ж, не залишиться осторонь. І голова Roosh має надію, що наші спеціалісти будуть серед тих, хто створює алгоритми. 

Коментарі закриті.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости