Кіста молочної залози: що потрібно знати жінкам про неї?

Більшість жінок стикаються із захворюваннями молочної залози. Хороша новина в тому, що не завжди це свідчить про ракові захворювання. Але щоб визначити це, потрібно якомога швидше звернутися до фахівця.

Кіста молочної залози — це утворення у вигляді капсули, доброякісного характеру, яка заповнена рідким вмістом. Може бути, множинного характеру або одиночного, овальної або круглої форми. Якщо вас цікавить лікування кісти молочної залози, то радимо перейти за даним посиланням https://mammologbondar.com.ua/services/kista-molochnoj-zhelezy вже  зараз.

Причини

Основною причиною розвитку кісти, є порушення гормонального фону. Це веде до розростання тканин молочної залози, закупорці проток і утворення кісти.

До факторів ризику можна віднести:

  • Перенесені операції на грудях;
  • Травми;
  • Постійні стреси й емоційне напруження;
  • Надмірний фізична праця;
  • Прийом оральних контрацептивів протягом тривалого часу.

Симптоми

Розміри кісти можуть бути різні, і не завжди жінка самостійно може її визначити. Навіть може і не здогадуватися про її існування, тому що вона безболісна і маленького розміру.

Сильний дискомфорт і біль можуть, виникнуть при ускладненнях: нагноєння, запалення, розрив капсули кісти. Може підвищитися температура тіла. Також коли кіста починає збільшуватися в розмірах, жінка починає відчувати ниючий біль, печіння і може її промацувати.

Які форми кісти молочної залози існують?

  • Солітарна: доброякісна пухлина, яка утворюється в протоках молочної залози. Лікуватися за допомогою гормональних препаратів;
  • Атипова: доброякісна кіста, характеризується своїм розростанням в протоках;
  • Протокова: характерна вона для жінок у віці після 50 років. Відноситься до передракових станів. Діагностується на пізніх термінах зростання, коли груди трохи деформується, і з сосків починають з’являтися виділення кров’янистого характеру;
  • Фіброзна: також характерна для жінок в клімактеричному віці. Її поява пов’язана зі зміною гормонального фону. Діагностується на пізніх стадіях розвитку;
  • Багатокамерна: найбільш небезпечний вид кісти, тому що має властивість переростати в онкологію.

Діагностика

До діагностиці ставитися збір скарг та анамнезу жінки, в тому числі питання про менструальної функції організму. Доктор проводить пальпацію молочної залози. Призначаються додаткові методи діагностики: КТ, МРТ, мамографія, УЗД. Також проводиться пункція кісти, для гістологічного дослідження, щоб визначити її характер.

Лікування

Якщо кіста маленька в розмірах, не росте і не турбує пацієнтку, то призначається гормональна терапія, після консультації в ендокринолога. Але не потрібно забувати за постійне, адже кісти мають властивість переростати в онкологію.

Лікувальна пункція: робиться прокол і висмоктується вміст кісти, потім всередину вводяться препарати, які сприяють розсмоктування капсули.

Хірургічне втручання: проводитися в тому випадку якщо кіст багато, або є високий ризик переростання в злоякісну форму.

Профілактика

Попередити появу кісти дуже складно. Але самообстеження, відвідування мамолога раз на півроку або рік, дотримання здорового способу життя допоможуть вам бути у всеозброєнні, і вчасно виявити проблему, якщо вона дасть про себе знати.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости