Лікування нікотинової залежності

Будь-яка залежність підпорядковує волю людини, змушуючи його раз по раз виконувати певні дії, приймати речовини. Всім добре відомо про алкогольної та наркотичної залежності і їх впливом на людину, але мало хто замислюється про це захворювання, коли близька людина не відходить від комп’ютерних ігор або впадає в паніку, якщо забув удома мобільний телефон. Сучасний світ диктує нам все нові види залежностей від самих, здавалося б безневинних речей.

Залежність

Поняття «залежність» було введено Всесвітньою організацією охорони здоров’я в 1964 році. Пізніше була складена класифікація залежностей. З цього часу такі явища як алкоголізм чи наркоманія перестали вважатися шкідливими звичками, оскільки було доведено, що пристрасть до якоїсь речовини — це прогресуюче захворювання, що підриває здоров’я на всіх рівнях життєдіяльності людини. Дізнатись про лікування можна тут: https://medcentrluch.com.ua/lechenie-nikotinovoj-zavisimosti.

Сьогодні до залежності відносять не тільки гостру тягу до будь-яких психоактивних речовин, але і манії, хворобливі звикання до будь-яких побутових предметів або явищ. Проявлятися вони можуть як на фізичному, так і психологічному, і духовному рівнях, перекручуючи людське свідомості, змушуючи його робити те, що не потрібно нашому організму і може принести шкоду здоров’ю, психіці або відносинам з іншими людьми.

Що таке залежність? Під залежністю мається на увазі відчувається нав’язлива потреба в чому-небудь. Зарубіжна медицина для позначення цього поняття також використовує термін «адикція». Передумовами до появи адиктивної поведінки може стати бажання сховатися від реальної дійсності з її проблемами і недосконалостями шляхом корекції власної свідомості. Спільними механізмами розвитку будь-яких залежностей займаються соціологи, психіатри, аддіктологія і клінічні психологи. У медицині під залежністю мається на увазі нав’язливе бажання людини повторювати певні дії, неможливість виконати які провокує психологічні або фізичні зміни.

Причини розвитку залежностей

Причинами залежностей можуть стати безліч фізіологічних, психічних, соціальних і культурних чинників. Одним з основних, як вважають деякі вчені, є певні біохімічні процеси, що виникають в організмі людини. Схильність до залежностей може бути обумовлена генетичними факторами, особливостями в будові ДНК і навіть психічними відхиленнями. Адиктивна поведінка може виникнути в результаті впливу факторів навколишнього середовища.

На вигляд залежно впливає також цілий комплекс чинників: соціальне середовище, виховання і дитячі проблеми, відносини з оточуючими.

Основними факторами, що впливають на формування адикції вважаються:

  1. Психологія: особливості характеру, особистості.
  2. Соціальна сфера: виховання в соціально неблагополучної сім’ї, деспотизм, гіперопіка або недогляд, коло спілкування.
  3. Мотивація: бажання стати частиною певного колективу, показати свою значимість, стати лідером. Потреби: необхідність в спілкуванні, емоційної підтримки, розуміння.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости