Люмінесцентні лампи: плюси і мінуси

Людина за своєю природою сприймає навколишній світ здебільшого через зір.

Головною умовою сприйняття є освітленість. Природне освітлення, яке природного походження найбільш оптимально для очей. Але воно не безмежне і «працює з інтервалами». Світловий день змінюється вночі.

У ці періоди нашим порятунком є ​​штучне освітлення. Воно сьогодні представлено широким спектром. Лампи розжарювання, світлодіоди, галогенні, люмінесцентні та енергозберігаючі аналоги, які є тут — все це найбільш використовувані сьогодні випромінювачі світла.

Напевно, малознайомими за назвою варіантами з цього переліку виступають люминесцентные лампы. Хоча, всі ми ними просто оточені, а сфера їх застосування просто безмежна. У народі їх частіше називають денними лампами, оскільки випромінюється ними світло максимально наближений до природного денного освітлення. За це якість вони знайшли масове застосування в промисловості, громадськості, комерції і житло. Чи тільки благотворно впливає на зір світлом вони зарекомендували себе? Напевно ні. Практика їх використання виявила ще ряд переваг, про які нижче.

Плюси застосування люмінесцентних ламп.

Велика світлова віддача. Якщо порівнювати їх з лампами розжарювання, то при тій же потужності, люмінесцентні аналоги віддають в 1,5-2 рази більше світла.

Випромінюване ними освітлення близько до природного. При такому світлі немає навантаження на зір, очі не втомлюються. Випускаються виробниками два види ламп різної кольоровості, дозволяють здійснювати оптимальний підбір по впливу на очі. У продажу вони поділені на теплі і холодні відтінки випромінюваного світла.

Чи не чутливі до кидкам струму. Звідси і більший, ніж у ламп розжарювання термін служби. Середня тривалість роботи — 8000 годин.

Серед ламп освітлення — люмінесцентний варіант вважається недорогим. Ціна на лампу денного світла трохи вище ціни лампи розжарювання, а перевага по роботі відрізняється значно. Середній термін роботи звичайної лампи розжарювання — 1000 годин. Як бачимо у люмінесцентних ламп очевидну перевагу при такій же низькій вартості.

Відсутність сліпучого ефекту. На джерело лімінесцентного освітлення можна спокійно поглянути. Їх світіння м’яке, що не тисне на очі.

Низька температура колби. В роботі люмінесцентне освітлення тепле. Температура поверхні близько 50 градусів. Така температура не здатна запалити будь-яку поверхню, а отже, даний тип ламп можна вважати пожежобезпечним. Сюди ж можна додати те, що при їх заміні обпектися просто неможливо.

Здавалося б люмінесцентні лампи — ідеальний варіант. І дешеві, і довго служать. Однак — ні. Удавана ідилія порушується недоліками. Вони присутні і про них нижче.

Мінуси застосування люмінесцентних ламп.

Складне схематичне включення. Щоб запалити лампу будуть потрібні, як мінімум — дросель і стартер. Це витратно і клопітно. Підключенням двох кінців тут не обійдешся. У цьому плані, згадується у статті лампа розжарювання, явно виграє.

Зниження світловий потужності. Даний ефект спостерігається до закінчення терміну служби.

Втрати в споживаної енергії. Вона витрачається не тільки на запалювання і роботу газів, що містяться в колбі, а й на пускові елементи. До споживаної потужності додається ще відсотків 30 від цього значення. Істотно? У плані економії, мабуть так.

Потребують обов’язкової утилізації. Вони містять ртуть і просто розбити, викинути їх буде не розсудливо і небезпечно, як для власного здоров’я, так і для навколишнього середовища.

Відзначається гучність у роботі. Клацання при запалюванні, гул схожий на фон змінного струму. Такий ефект може сильно докучати. Пов’язано це з роботою пускових елементів. Гул від дроселя, клацання від стартера.

При сильному морозі або зниженні напруги лампа частенько відмовляється працювати. Інертний газ в колбі, при таких умовах не може запалитися.

Отже, перед нами прямо рівність якесь. Кількість плюсів і мінусів однаково. Звідси і виникають розбіжності по практиці їх використання.

Однак все та ж практика показує, що в більшості випадків даний тип ламп просто незамінний. У 21 столітті їх не змінили ні світлодіоди, ні енергозберігаючі. А значить — люмінесцентним лампам в нашому сьогоденні — однозначне так.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости