Натяжні стелі: види, особливості, переваги та недоліки

Сучасне виробництво натяжних стель являє собою налагоджений процес, при якому враховуються всі модні дизайнерські тенденції. Ось чому асортимент цих конструкцій періодично поповнюється новинками, а щорічно оновлювані технології позитивно впливають на співвідношення ціни і якості.

Що таке натяжна стеля

Натяжна стеля — це конструкція з полотна, закріплена по периметру приміщення на металевому або пластиковому каркасі. В результаті виходить ідеально рівна поверхня. Домогтися такого якості за допомогою класичної обробки можливо лише в кілька етапів: вирівнювання базової підстави, грунтовка, фарбування або декорування будь-яким іншим способом.

Перші конструкції з’явилися в 1960 роках в країнах Західної Європи. Спочатку їх використовували тільки в тих приміщеннях, де виправити основний стелю було практично неможливо. З роками натяжні стелі стали невід’ємною частиною інтер’єру. Така популярність обумовлена масою переваг щодо звичайної стельової обробки.

Види натяжних стель

Розрізняють 2 види натяжних стель:

 1. тканинні (безшовні);
 2. з плівки ПВХ.

Тканинна безшовна стеля — це текстильне полотно, рівномірно оброблене спеціальним складом. Матеріал поставляється рулонами з шириною до 5 м в колірному або в білому виконанні. Безшовні стелі характеризуються високим ступенем міцності і стійкістю до негативних температур.

Полотна ПВХ виготовляють під конкретні розміри і форму приміщення. При монтажі матеріал розігрівають до 70 C за допомогою газових гармат, після чого натягують размягченную плівку на попередньо виготовлений профіль.

Найбільш популярними фактурами ПВХ вважаються:

 • глянцева — візуально збільшує приміщення;
 • матова — підходить до будь-якого типу інтер’єру;
 • сатиновая — характеризується сліпуче білим ефектом.

Особливості

За кількістю рівнів конструкції натяжних стель поділяються на:

 1. однорівневі;
 2. дворівневі;
 3. багаторівневі.

Багаторівневі покриття можуть мати різну форму, найпоширеніші з них такі:

 1. плоскі;
 2. багатоступінчасті;
 3. арочні;
 4. конусоподібні;
 5. хвилеподібні.

Полотна можуть бути однотонними, а також мати фотодрук або малюнок. Кольорові варіанти користуються великою популярністю через оригінальності та необмежених можливостей дизайну. Дізнатись, яка зараз актуальна на натяжные потолки цена, можна за посиланням.

Конструкції, що володіють ефектом звукоізоляції, відносяться до окремої категорії і зазвичай використовуються в квартирах панельних багатоповерхових будинків. Акустичний екран, який поглинає звуки, повністю ховається під полотном.

Переваги натяжних стель

Натяжні стелі відрізняються рядом переваг:

 • зручність в догляді;
 • екологічна безпека;
 • герметичність;
 • привабливий зовнішній вигляд;
 • широкий асортимент;
 • тривалий термін служби.

До мінусів конструкцій можна віднести їх високу вартість.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости