Навіщо потрібен бізнес-план?

Всі великі компанії виросли з ідеї. Першим кроком до того, щоб втілити вашу ідею в реальність, стане складання бізнес-плану. Шаблонів його складання у вільному доступі достатньо, а нюанси і тонкощі, за якими саме ваша ідея стане стартовим майданчиком для створення власного бізнесу, будуть розглянуті нижче…

Не всі підприємці мають достатню кількість грошей для розвитку бізнесу, тому складання бізнес-плану буде мати особливе значення для інвестора. Щоб змусити його вкластися в вашу ідею, доведеться попітніти, а для ділової людини особливе значення має переконливість бізнес-плану.

На що ж варто звернути увагу при його складанні?

Покажіть ваші виграшні сторони в порівнянні з конкурентами. Якщо ви замкне показники бізнес-плану тільки на своїй компанії — ви зробите помилку. Чим буде відрізнятися ваш бізнес від конкурентного в цьому ж сегменті? Відповівши на це питання і вказавши сильні і слабкі сторони суперників, ви покажете себе інвестору як далекоглядного і розважливого партнера, що додасть вашому бізнес-плану вагомості.

Підкресліть інноваційну складову вашої ідеї. Зараз ринку не вистачає нових ідей, більшість компаній працюють в умовах дикої конкуренції, і якщо ваш бізнес заснований на інноваціях, — це повинно стати пріоритетом при складанні бізнес-плану.

Підготуйте «запасний» план. Будь-який бизнес-план передбачає зміни на випадок форс-мажорних ситуацій. Навряд чи будете продовжувати слідувати плану, від якого одні збитки. Якщо ви відкрили торгову компанію і протягом півроку не спостерігаєте приплив платоспроможних клієнтів, логічно буде припустити, що ви відреагуєте на це змінами в позиціонуванні продукту і маркетингової стратегії.

Успішний розвиток бізнесу теж змінить показники бізнес-плану. Готовність до провалу і до успіху повинна бути відображена в розрахунках.

Складіть план на випадок продажу бізнесу або виходу з нього. При відкритті компанії мало хто замислюється про те, як у разі потреби вийти з гри. Як розплатитися з боргами в разі невдачі, коли і за якою ціною продавати активи — відповіді на ці питання потрібно знати на етапі планування бізнесу.

Ретельно вивчіть цільову аудиторію. Успіх будь-якої компанії залежить від розуміння потреб цільової аудиторії. Чим глибше ви вивчите вашого споживача — тим більший прибуток отримаєте. Має значення не тільки вік, стать, дохід, але також спосіб життя, звички, інтереси потенційних клієнтів. Економити на такого роду дослідженнях вкрай не рекомендується, так як розуміння потреб споживачів та анализ рынка допоможе вам створити необхідні і затребувані продукт або послугу.

Активно використовуйте засоби масової інформації. ЗМІ зараз стали інструментом просування товарів і послуг і активне використання соціальних медіа для реклами своєї продукції є стратегічною перевагою в конкурентній боротьбі. У бізнес-плані можна зробити акцент на використанні реклами, пошукової оптимізації в соціальних мережах як частини маркетингових способів залучення й утримання клієнтів.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости