Навіщо при оцінці майна потрібна консультація експерта

Навіщо при оцінці майна потрібна консультація експерта? Нотаріуси сайту Sadyrbai Consulting розповідають, для чого потрібна оцінка майна і які складнощі можуть виникнути при вступі у спадок.

Яке майно оцінює нотаріус

Щоб оцінити майно за ринковою вартістю, потрібен професійний погляд на стан квартири, автомобіля або гаража. В яких випадках знадобляться послуги оцінювача?

  • По-перше, це вступ в спадок.
  • По-друге, продаж або купівля.
  • По-третє, застава майна.

Справедливу ціну може вказати тільки людина, досить довгий час працює в подібній сфері.

Найчастіше оцінювача запрошують фізичні особи і компанії для оцінки нерухомості. Може йтися як про житлове приміщення, земельні ділянки, гаражі, заміські котеджі, так і про комерційні об’єкти, а також про спорудження на кшталт трубопроводів і колодязів.

Спеціаліст з точністю дасть висновок по вартості автомобіля, причепа, яхти, човни, катери, мотоцикла та іншого транспорту.

У сферу діяльності юриста входить і об’єктивне оцінювання таких незвичних явищ, як авторські права. Мало хто автори знають, скільки коштує їхня праця. Інтелектуальна власність — унікальний вид майна, який з роками може приносити все більший і більший дохід, як і будь-який хороший бізнес. Спеціаліст аналізує і частку інвестицій в будь-якій сфері бізнесу.

Висновок оцінювача пред’являють нотаріусу, який розраховує для клієнта держмито.

Складнощі при аналізі майна

Після отримання спадщини перед багатьма спадкоємцями постає питання: а куди, власне, звернутися для розрахунку вартості отриманого майна? Адже спадок може включати і нерухомість, і зброю, і цінні папери, і коштовності. А оцінюванням різних категорій займаються різні організації. Так, при оцінці квартири доведеться звернутися або в кадастрову палату, або реєстраційну палату, або в бюро технічної інвентаризації. При цьому БТІ нерідко дає ціну нижче ринкової.

Незалежні компанії-оцінювачі проводять аналізування вартості рухомої, нерухомої і інтелектуальної власності. У компанії-оцінювача є ліцензія на здійснення діяльності, при цьому клієнтові не потрібно збирати кілька довідок з різних організацій для пред’явлення нотаріусу.

Експертну оцінку можна замовити у компанії Sadyrbai Consulting в режимі онлайн. Компанія терміново оцінює будівлі, бізнес, обладнання та надає нотаріальні послуги.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости