Особливості купівлі готового бізнесу

Навіть сьогодні, в умовах економічної нестабільності, свій бізнес може стати основним або додатковим джерелом доходу. Для того щоб не створювати компанію з нуля, в Інтернеті розміщено безліч пропозицій про продаж готового бізнесу.

Перед покупкою важливо визначитися, в якій сфері покупець хоче придбати готовий бізнес. Для цього, по-перше, потрібно подумати, яким бізнесом хотілося б займатися, адже один з факторів успіху — це вибір справи, яке приносить задоволення. По-друге, важливо і те, в якій області ви є експертом. Можливо, є досвід роботи в якійсь сфері. Він, безумовно, стане в нагоді вам у веденні бізнесу, такого, як gocitysites.ru.

Наприклад, дев’ятирічний досвід проведення аудиту фінансової звітності компаній, а також трирічний досвід роботи консультування за міжнародними стандартами фінансової звітності підказав мені, що найбільш вірним вибором буде власна аудиторська компанія. По-третє, потрібно зрозуміти потребу ринку в певному товарі чи послузі.

З одного боку, добре б знайти нішу, яка недостатньо розвинена на ринку країни. Це дасть перевагу у вигляді невеликого числа конкурентів і високого попиту (за умови, що даний продукт або послуга затребувані). З іншого боку, можна піти і в бізнес, який широко представлений на ринку, так як це може сигналізувати про те, що попит на даний товар чи послугу не задоволений. Тому, зробивши акцент на якості надання послуг або товару, можна вийти в лідери в даному сегменті.

Визначившись з видом бізнесу, потрібно вивчити ринок. А саме який попит на дані товар або послугу, кількість конкурентів, законодавчі вимоги до цього виду бізнесу, можливість його розвитку онлайн, наявність аналогів товарів або послуг, що поставляються з-за кордону.

Як визначити вартість бізнесу?

Для визначення ціни компанії можна використовувати три методи:

  1. Метод доходів: проводиться розрахунок дисконтування грошових потоків від діяльності компанії. Передбачається, що вартість компанії становить суму, що не більшу поточної вартості майбутніх доходів компанії за цікавий для його період. Даний метод використовується в разі наявності стабільної позитивної прибутку.
  2. Метод витрат: проводиться розрахунок витрат, які потрібні були б зараз для організації аналогічного бізнесу. Часто даний метод використовується, коли приймається рішення, чи купувати готовий бізнес або створити аналогічний самостійно.
  3. Риночний метод: знаходиться схожа компанія на ринку, яка була реалізована недавно, береться ця ціна і коригується з урахуванням особливостей, що купується бізнесу. Цей підхід застосовується на досить розвиненому ринку.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости