Особливості спортивних енергетиків

Ви готові працювати над своїм тілом для досягнення високих результатів? Вам необхідна енергія і сили для проведення максимально інтенсивних тренувань в установленому режимі? Спортивні енергетики допоможуть поліпшити настрій, підвищити мотивацію, а головне надати організму працездатність протягом усього тренувального процесу.

Спортивні енергетики — що це таке?

Спортивні енергетики (ізотоніки) — це комплекси, що представляють собою суміш вуглеводів або вуглеводів і білків. Основне завдання спортивного харчування — прискорення внутрішніх процесів в організмі, завдяки чому продукується максимум енергії, необхідної для фізичних занять.

Важливо знати, що в процесі тренування знижується рівень цукру в крові, тому відбувається динамічне розщеплення простих, а далі складних вуглеводів. Ізотоніки збагачують організм поживними елементами і не допускають виникнення відчуття втоми.

Різновиди спортивних енергетиків

Препарати представлені в рідкому вигляді (відразу готові до вживання) або в порошкоподібної формі (вимагають розведення в рідині).

Спортивные энергетики відрізняються за швидкістю надходження в кров швидких вуглеводів (наприклад, глюкози). Показник темпу залежить від «глікемічного індексу». Чим вище індекс, тим більше швидкість. Спортпіт з високим індексом не бажано приймати при відсутності тренувань або під час мінімальних навантажень. Зайві вуглеводи можуть перетворюватися в жир і відкладатися в тканинах.

Склад спортивних енергетиків

Основними компонентами в спортивних енергетиках є вуглеводи, серед яких найбільш часто використовувані — фруктоза, глюкоза, мальтодекстрин. Вони швидко вбираються в кров, після чого транспортуються в м’язові тканини і нервові клітини.

Друга складова ізотоніків — це білкові сполуки. До найпоширенішим з них відноситься сироватковий білок. На додаток препарати можуть насичуватися розщепленими амінокислотами.

Будь-яке спортивне харчування містить корисні вітаміни і мінерали, які підтримують працездатність, беруть участь в синтезі білка. Вони примножують дію інших елементів і відновлюють витрачені сили під час занять спортом, подробнее про це ви можете почитати на сайті real-food.com.ua.

Крім головних компонентів до складу входять спеціальні добавки, спрямовані на отримання певних результатів:

— кофеїн надає стимулюючу дію. Підвищує розумову і фізичну діяльність, роботу серцево-судинної системи.

— таурин знижує рівень холестерину в крові. Збільшує швидкість метаболічних процесів, бере участь в білковому обміні.

— мелатонін коригує масу, сприяє здоровому і повноцінному сну.

— гуарана продовжує ефект ізотоніки. Активізує центральну нервову систему, сприяє виведенню молочної кислоти. Сприятливо діє на печінку і прискорює метаболізм.

— йохимбе дає тонізуючий ефект. Допомагає зменшити жирові відкладення і відноситься до одних з найбільш дієвих стимуляторів.

— карнітин сприяє спалюванню жиру і зменшенню жирових прошарків.

— женьшень збуджує центральну нервову систему, не викликаючи побічних дій. Налагоджує серцебиття і газообмінні процеси в шкірі.

— мате дозволяє в найкоротші терміни відновитися після інтенсивних навантажень.

— лимонник далекосхідний на відміну від сильних стимуляторів м’яко впливає на організм. Покращує концентрацію уваги і тонізує ЦНС.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости