Оцінка вартості ресторанів і кафе

Купівля барів, кафе і ресторанів — це перспективне капіталовкладення. Якщо правильно підходити до управління підприємством громадського харчування, можна розраховувати на стабільний і значний прибуток. Один з важливих моментів, який потрібно мати на увазі ще на етапі створення проекту ресторанного бізнесу, — вибір відповідної нерухомості під заклад. Саме вона (поряд з продуманим меню, концепцією ресторану, цінами, діловою репутацією) буде впливати на вартість ресторанного бізнесу.

Трохи про вибір комерційної нерухомості під ресторан

Комерційна нерухомість, яка використовується під ресторан або кафе, відрізняється рядом особливостей. Вірніше, вона повинна відповідати ряду вимог:

 • «Правильні» приміщення під ресторан розташовуються в центральних районах міста. Останнім часом намітилася тенденція відкриття ресторанів в спальних районах. Це пов’язано з тим, що не тільки у великих містах, але і в інших містах країни влада багато робить для розвитку інфраструктури в спальних районах. У них відкривають торгові комплекси, розважальні центри. Якщо будуються нові будинки, то в них перші поверхи проектуються під заклади громадського харчування в тому числі.
 • Важливо, щоб окрема будівля під ресторан або приміщення розташовувалися поблизу станцій метро. Практика оцінювачів вказує на один парадоксальний момент: прохідність і успішність в цілому дорогих ресторанів залежить від близькості станцій метро, ​​хоча, здавалося б, основні відвідувачі цих закладів — забезпечені люди, які приїжджають в ресторан на власному авто.
 • Комерційна нерухомість тим перспективніше і дорожче, якщо вона розміщена в першій лінії будинків. Поруч з нею повинні в безпосередній близькості проходити автомобільні та пішохідні потоки. У неї повинна бути простора парковка, до якої зручно під’їхати. Важливо, щоб недалекому були офісні центри, бізнес-центри, банки, торгово-розважальні центри.

Ми перерахували декілька чинників, які впливають на вартість комерційної нерухомості під заклад. Але це не повний список.

Коли необхідно звернутися за оцінкою кафе або ресторану?

Ресторани і кафе як комерційну нерухомість оцінюють для наступних цілей:

 • Для купівлі-продажу. Купівля закладів громадського харчування — відмінне вкладення коштів. При здійсненні угоди купівлі-продажу кожна зі сторін переслідує свої інтереси: вони хочуть вигідно купити / продати об’єкт. Замовити оцінку вартості ресторану може як продавець, так і покупець. У будь-якій ситуації незалежні оцінювачі за даним посиланням https://pareto.com.ua/ocenka-kafe-i-restorany/ нададуть послуги, дотримуючись принципів незалежності та об’єктивності.
 • Для поділу майна між акціонерами.
 • При реалізації інвестиційного проекту.
 • При ліквідації.
 • При оцінці вартості ресторанного бізнесу в цілому. У цій ситуації оцінка ресторану як комерційної нерухомості стає одним з етапів в роботі незалежного оцінювача.
 • При кредитуванні. Оцінка нерухомості необхідна, якщо буде оформлятися кредит із забезпеченням, а заставним майном будуть приміщення або будівля під ресторан. Відзначимо, що кредитні установи охоче видають кредити під заставу комерційної нерухомості, так як вона визнана ліквідним активом. Якщо позичальник перестане виконувати умови кредитного договору, то банк зможе швидко реалізувати ресторан.
 • При оскарженні кадастрової вартості. Якщо власник комерційної нерухомості планує оскаржити результати кадастрової оцінки в спеціальній комісії або суді, то звернення до незалежних оцінювачів обов’язково. Результатом оскарження буде зниження кадастрової вартості до рівня ринкової.
 • При використанні ресторану в якості внеску до статутного капіталу. Згідно із законом, сплатити частку в статутному фонді можна не тільки грошовими коштами, але матеріальними активами, але за умови, що буде проведена незалежна оцінка цього активу. 

Звіт про оцінку вручається замовнику, який зможе розпорядитися ним на свій розсуд: надасть в банк, суду, інвестору, продемонструє покупцеві нерухомості та інше.

Звернення за незалежною оцінкою ресторанного бізнесу, кафе, закладів громадського харчування — це гарантія Ваших вигідних угод!

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости