Парфумерна азбука: фужерні ноти

«Фужерні» в перекладі з французької, дослівно означає «папоротевий» (від франц. «Fougere» — папороть). Але як так вийшло? Адже папороть — вельми своєрідна рослина, що не відрізняється ні красою, ні дивним ароматом. Якщо чесно, то фужерні або папоротеві ноти — це не що інше, як фікція. Красива легенда, що зародилася на початку 19 століття.

1882 рік можна сміливо назвати днем ​​народження парфумерних «фужерів». Саме в той час з’явилися духи «Fougere Royale» ( «Королівська папороть») від Houbigant, в які парфумер-новатор Поль Парку додав синтетичний аналог бобів тонка — кумарин. «Королівський папороть» настільки сильно полюбився монаршим особам, що через кілька років після виходу новинки, Олександр III зробив парфумерний будинок Houbigant офіційним постачальником імператорського двору.

Незвичайні фужерные ароматы духов пахли лавандою, дубовим мохом, ваніллю і бергамотом. Саме ця суміш в результаті надавала парфуму суху рослинну тональність, яку французи охрестили «la fougere».

Історія «фужерів» з перших днів схожа на каламбур і позбавлена ​​будь-якої логіки. Так, наприклад, «Королівський папороть» спочатку замислювався як жіночий аромат. Але чомусь більше припав до душі сильній статі. А ось з іншим, втім, не менш легендарним «фужерні» ароматом, вийшло з точністю до навпаки. Духи Jicky були адресовані чоловікам, але стали обожаеми жінками. Та ще якими! Серед прихильниць одеколону — Жаклін Кеннеді і Бріжит Бардо.

Свого часу Жан-Поль Герлен нескромно повідомив світові, що: «існує лише два пристойних фужерних аромату, Jicky (Guerlain) і Mouchoir de Monsieur (Guerlain), решта — для водіїв вантажівок». Можливо, в той час було саме так. Але через більш, ніж сто років після виходу «Королівського папороті», ситуація змінилася в кращу сторону. Сьогодні лінійка фужерних ароматів поповнилася десятками, якщо не сотнями прекрасних парфумів. Серед них знаменитий Chanel Egoist Platinum, Bogart (Jacques Bogart), Davidoff Cool Water, Eau de Tsar (Van Cleef & Arpels), Boss (Hugo Boss)…

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости