Пелетні пальники: особливості конструкції і принцип роботи

Чим дорожчою стає електрика, тим популярнішими стають твердопаливні котли. Серед них особливо затребувані пелетні моделі. Їх поширення пов’язане з тим, що опалення на цьому принципі роботи дуже економічне й повністю автоматизоване. Відрізняються вони підвищеною тривалістю автономної роботи. Крім того, ціна на пелети — демократична.

В основі конструкції котла — пелетний пальник. Щоб зрозуміти, як функціонує обладнання, потрібно розібратися в схемі пальника.

Що таке пелетний пальник?

Саме пелетний пальник відрізняє пелетний котел від інших видів твердопаливного обладнання. Вона розроблена для спалювання пелет — біопалива у вигляді спеціальних гранул з торфу, відходів деревообробної промисловості та сільського господарства.

В цілому, гранульоване паливо можна використовувати для інших твердопаливних моделей без пелетного пальника. Але є суттєва «але» — зольність становитиме до 60%. Тобто гранульоване паливо згорає з низькою ефективністю.

Робота пелетного пальника передбачає піролізного горіння. Завдяки цьому вдається до 10 разів зменшити утворення золи. Якщо в піролізних моделях котлів є первинна камера для згоряння дров і камера спалювання газів, то в пелетній варіації області піролізу і спалювання газів часто перехрещуються. Процес піролізу істотно знижує коксування пального палива.

Конструкція пелетного пальника виготовлена ​​з жаростійкого металу.

Головна відмінність пелетного котла — механізм подачі пального. Щоб забезпечити майже 100% згоряння гранульованого палива, у пальника є повітроводи. Повітря в область горіння подають вентилятори. Паливо засипають в бункер, який прикріплений на котлі. Пелети подаються автоматично — процес подачі регулює автоматика.

Як правило, пальник забезпечена комплектом датчиків, які відповідають за безперебійний процес роботи котла.

В удосконалених котлах пальник здатна працювати з термодатчиками в мережі опалення. За рахунок цього підтримується певний температурний режим при мінімальних витратах твердого палива.

Плюси котлів з пелетними пальниками

У пелетних котлів є безліч незаперечних переваг:

  • Автоматизоване функціонування. Нема потреби постійно засипати паливо і контролювати роботу устаткування.
  • Залежно від якості пелет ККД котла становить до 95%. Тому пелетні котли по ефективності нітрохи не поступаються газовим.
  • Плавна зміна потужності. Це вигідно відрізняє пелетні моделі від стандартних котлів.
  • Економне витрачання пального.
  • Можна зупинити подачу палива в разі аварії.
    пелетним пальником можна забезпечити більшість котлів на твердому паливі.
  • Головним мінусом пелетного пальника називають залежність від електрики. Якщо припиниться подача електрики, не буде функціонувати вентилятор і т.д. Щоб уникнути неприємних ситуацій, краще встановити резервне джерело живлення.

Якщо ви вирішили використовувати такий котел, необхідний герметичний резервуар для зберігання твердопаливних гранул.

Пелетні пальники відрізняються високою ефективністю і надійністю. Але при цьому важливо правильно підібрати й встановити пальник. Фахівці рекомендують вибирати на сайті https://kvit.kh.ua/ для котлів з малою потужністю (до 50 кВт) факельні пальники. Вони прості в установці, мають високий ККД і не потребують обслуговування. До того ж вони не такі вимогливі до якості палива.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости