Переваги асфальту

Проблема доріг була і залишається «хворим» місцем для всієї нашої країни. І якщо раніше, коли не було автомобілів, цілком влаштовувала бруківка з каменю, то з появою автомобілів до доріг стали пред’являтися вимоги, пов’язані, перш за все з рівністю її поверхні.

Було прийнято рішення покривати дорожнє полотно певним матеріалом, який давав саме ту рівність, яка була необхідна для комфортної їзди на автомобілі. Асфальт — це той самий матеріал, а точніше суміш, що включає в себе бітум і різні дрібно подрібнені мінеральні матеріали. Бітум — це суміш, в яку входять смоли, масла і асфальтени. Всі ці складові додають бітуму підвищену стійкість на випадок перепаду температур.

Асфальтирование дорог має безліч переваг перед іншими типами дорожніх покриттів, пов’язаних з транспортно — експлуатаційними показниками. Якщо асфальт був покладений якісно, ​​з дотриманням всіх норм і вимог, то його позитивні властивості при експлуатації будуть зберігатися. Знос такого покриття відбувається дуже повільно, навіть при впливі на нього транспортних засобів великої вантажопідйомності.

Таке покриття досить міцне, стійке до кліматичних впливів і воді. Асфальтове покриття нескладно очистити (змити) від пилу і бруду. При потребі асфальт досить просто відремонтувати або посилити.

Існують спеціалізовані заводи з виробництва асфальту і при необхідності купити асфальт можна саме там. Де можна також проконсультуватися про техніку асфальтирование улиц. Необхідно врахувати, наприклад, що:

  • поздовжній ухил дороги повинен бути не більше 60 проміле при укладанні асфальтового покриття;
  • поперечний ухил дороги — до 15 проміле.

Асфальт, вироблений на заводах, називається штучним і є будівельним матеріалом. І може мати такі стани:

  • Гарячий асфальт. У його склад входить в’язкий бітум. Використовується саме при укладанні на дорожнє покриття. Процес укладання і ущільнення роблять, нагріваючи його більше ніж до 1200 С.
  • Теплий асфальт. У його склад входить малов’язкий бітум. Процес укладання і ущільнення здійснюють, нагріваючи його до 800 С.
  • Холодний асфальт. У його склад входить рідкий бітум. Процес укладання і ущільнення роблять, коли температура навколишнього середовища не менше, ніж + 100 С.

З кожним роком технології виробництва асфальту удосконалюються, що в майбутньому буде приводити до ще більш якісного покриття на дорогах, а, отже, до поліпшення якості життя.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости