Переваги і недоліки використання металевої арматури

Щоб розібратися, яка арматура краще, металева або склопластикова, потрібно розглянути плюси і мінуси сталевих прутів для в’язання каркасів.

До переваг металевої арматури відносять:

 • міцність матеріалу. У будівництві використовують арматуру класу А, з цифровим позначенням від 240 до 500. Такі вироби прекрасно служать кілька десятиліть;
 • сталева арматура не змінює своїх властивостей під впливом високої температури;
 • метал служить тривалий час, при цьому не є джерелом засмічення навколишнього середовища, не виділяє шкідливих речовин;
 • сталеві прути для армування мають високу пластичність. Їм можна надавати будь-яку форму без додаткового нагріву прямо на будівельному майданчику;
 • метал можна зварювати. У деяких випадках тільки вузький арматури дротом не обійтися, доводиться застосовувати зварювальний апарат. Слід враховувати, що для зварювання підходять не всі
  металеві прути, а тільки класу А з літерою С (наприклад, А500С);
 • метал не горить і не представляє небезпеки при впливі відкритого вогню.

До недоліків металевої арматури відносять:

 • корозійна нестійкість металу. Якщо бетонну основу тріскається, в щілини проникає волога, металевий каркас починає іржавіти. Процес корозії послаблює міцність сталевого каркаса і з часом призводить до повного руйнування арматури. Щоб уникнути цієї проблеми в відповідальних конструкціях використовують спеціальну, стійку до окислювальних процесів, арматуру з літерою К, але вартість таких прутів набагато вище звичайної арматури;
 • вага. Метал має більшу масу, ніж пластик, тому конструкції зі сталевим каркасом будуть набагато важче, якщо їх порівняти з подібними конструкціями, але з склопластиком.

Порівняння пластикової і металевої арматури

Отже, що ж все-таки вибрати — композитну арматуру або металеву? У кожному конкретному випадку вибирають певний матеріал, найкращим чином відповідає завданням. А купить металл ви завжди можете за посиланням.

Наприклад, для будівництва багатоповерхового будинку головною характеристикою для арматурного каркаса плит перекриття є пружність. В цьому випадку краще всього підійде традиційний сталевий прут, яка не прогнеться навіть при істотних навантаженнях на великих прольотах.

Але якщо потрібно зібрати каркас для підстав, що працюють в умовах підвищеної вологості (опори мостів, берегові конструкції), потрібна підвищена корозійна стійкість арматури. Вихід — використовувати склопластик. Також армопояс зі склопластику підійде для заливки стрічкового фундаменту під одноповерховий індивідуальний будинок з газобетону або піноблоків.

Якщо розглядати вартість обох матеріалів, то чіткої відповіді — що дешевше, отримати не вдасться.

Металевий прут діаметром 8 мм буде коштувати більше, ніж прут того ж діаметру з композиту, але потрібно враховувати, що міцність металевого прута нижче, і 8 мм арматура з пластику буде відповідати за своїми характеристиками міцності характеристиками сталевому пруту діаметром 10 мм.

Слід пам’ятати — в промисловому і цивільному будівництві для зведення фундаменту традиційно продовжують використовувати металевий прут.

При проектуванні багатоповерхових будинків, електростанцій, будівель промислового призначення, використовують тільки сталеву арматуру.

Допускається застосування арматури з скловолокна для збірки каркасів фундаменту при зведенні наступних об’єктів:

 1. У малоповерховому будівництві для заливки стрічкових фундаментів.
 2. Для заливки опор під стовпи, підстави для парканів.
 3. Причали, берегові споруди, доки.
 4. Підстави для каналізаційних систем.
 5. Опорні елементи мостів.

В інших випадках альтернативи традиційної в’язанні каркаса з металу немає.

 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости