Переваги вітрогенераторів

Основна перевага будь-якого вітрогенератора — чиста екологія, досконала автономність і велика економічність. У них практично немає шкідливих викидів в атмосферу, і «паливом» для них служить звичайна сила вітру, енергія якого невичерпна. Не витрачаючи ніяких коштів, їх можна експлуатувати цілодобово.

Плюси вітрогенераторів

За допомогою вітряних генераторів, в залежності від їх потужності, можна постачати електроенергію практично будь-який промисловий об’єкт. Найголовніше, що для нормальної роботи їм потрібна мінімальна швидкість вітру до двох метрів в секунду. До речі, радимо вам прочитати за цим посиланням https://itechua.com/other/76586 про розробку повітряних електростанцій в Донецькій області.

На даний момент, вітрові генератори набули широкого застосування для електропостачання заміських будинків, і інших подібних будівель. Також вони можуть забезпечувати електрикою цілі дачні селища, що знаходяться далеко від електромагістралей.

З його допомогою легко вирішується проблема автономного електропостачання віддалених об’єктів. З огляду на, що такий генератор не несе ніякого забруднення і не утворює шкідливих відходів, його сміливо можна вписати в образ «екологічного житла». При грамотно спроектованому ландшафтному дизайні вітряної генератор, який займає мінімум місця, може стати прикрасою будь-якого заміського будинку.

Склад вітряного генератора і його робота

Генератор з редуктором в компактному контейнері розташовується на вершині металевої щогли. До редуктора приєднана вісь, до якої кріпляться лопаті, що обертаються від сили вітру. Контейнер, забезпечений вітрогон, повертається лопатями в сторону протилежну від напрямку вітру.

Принцип роботи генератора

Вітер, впливаючи своєю силою на лопаті, призводить в рух вал, з’єднаний з генератором, який виробляє електрику. Спеціальний пристрій повертає блок турбіни лопатями у напрямку до вітру.

Однією з головних частин вітряного генератора є блок перетворення і управління. Він служить для накопичення електроенергії в акумуляторних батареях і контролює їх стан, також підтримує сприятливий режим роботи для продовження терміну експлуатації батарей. З його допомогою видається інформація про потужності вітряного генератора на даний момент, час, що залишився до розрядки акумуляторів і інші поточні параметри.

До мінусів можна віднести гучність при роботі вітряного генератора і освіту перешкод при проходженні радіосигналів. Особливо це, ставитися до потужних промислових генераторів. І головний мінус полягає в його залежності від вітру.

Типи вітрогенераторів

Останнім часом людство перебуває в пошуках альтернативного джерела енергії. Подібна ситуація склалася через виснаження природних ресурсів. На щастя, на сьогоднішній день існує достатня кількість альтернативної енергетики, особливою популярністю користується використання і перетворення сили вітру. Вітрову енергію стали використовувати з давніх-давен за допомогою вітряка. Перші вітрогенератори з’явилися в 1890 році. Подібні пристрої стали застосовувати в тих випадках, коли необхідно було забезпечити електроенергією будь-якої важкодоступний район.

На даний момент існує величезна кількість вітрогенераторів, всі вони порядком відрізняються один від одного, в залежності від розташування осьової лінії по відношенню до напрямку потоку вітру.

Існує три види вітрогенераторів для яких характерна:

— вертикальна вісь обертання, яка розташовується перпендикулярно потоку вітру. Що стосується ветрогенераторв з вертикальною віссю обертання, то вони користуються великим успіхом, ніж вітрогенератори з горизонтальною віссю. Їх важливою перевагою є те, що для їх роботи відпадає потреба в додатковому пристрої, необхідному для орієнтації на вітер. В результаті, спрощується сама конструкція і зменшується гіроскопічна навантаження, яка часто викликає додаткову напругу в системі навантаження, лопатях та інших елементах пристрою. Для подібних вітрогенераторів характерні турбінні, чашоподібні елементи, а також лопаті S-подібної форми.

— горизонтальна вісь обертання, яка розташовується паралельно потоку вітру. Вітрогенератори з горізантальном віссю обертання створені спеціально для того, щоб здійснювати перетворення вітрової енергії в силу опору або ж підйомну силу. При цьому пристрої, що перетворюють вітрову енергію в підйомну силу, набагато краще тих пристроїв, які перетворюють вітрову енергію в силу опору. Лопаті пристрої, на які діє, так звана, підйомна сила, характеризуються своєю швидкохідністю, виробляючи при цьому мінімум витрат.

— горизонтальна вісь обертання, яка розташований перпендикулярно потоку вітру. Вітряне колесо може бути забезпечено різною кількістю лопатей. Відповідно, вітрогенератори можуть бути однолопастний з контрвантажами і багатолопатеву, де кількість лопатей може досягати 50 штук.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости