Піч-камін в дерев’яний будинок: рекомендації щодо вибору та встановлення

Нормативи не забороняють встановлювати в дерев’яних будівлях навіть традиційні каміни і печі, але не всі домовласники вирішуються на цей крок, оскільки бояться пожежі. Піч-камін дозволяє знайти компроміс між естетикою каміна (огляд на вогонь), функціональністю печі (обігрів приміщень, приготування їжі) і безпекою: з закритою топки іскри не вистрибнуть назовні і не підпалять горючий будматеріал.

Вибір печі-каміна для дерев’яного будинку

У дерев’яному будинку можна встановити будь-яку готову піч-камін заводської збірки — строгих обмежень немає. Однак одні моделі підходять беззастережно, установка інших вимагає серйозних підготовчих робіт.

Між іншим, на сайті https://www.vash-komyn.com/19-peci/34-peci-plamen/ ви можете придбати якісні та красиві печі за найкращими цінами.

Рекомендовані моделі:

  • стальні печі-каміни вагою до 150 кг, якщо в будинку дерев’яні перекриття;
  • конвекційні печі-каміни, моделі з корпусом, облицьованим керамікою або кахлями (менше нагрівається поверхню);
  • з піднятою над підлогою камерою згоряння (печі-каміни на ніжках, моделі з дровнік внизу).

Печі-каміни, з якими можуть виникнути складності:

  • масивні вироби з чавунним корпусом або кам’яним облицюванням — можливо, доведеться зміцнювати підлоги;
  • прилади підвищеного нагріву (температура поверхні> 90 ° C).

В іншому при виборі печі-каміна потрібно орієнтуватися на обсяг приміщення і потужність приладу (на прогрів 20-25 м3 потрібен 1 кВт потужності), необхідний функціонал (наявність водяного контуру, вручений поверхні, духовки), дизайн і бюджет.

Безпечний монтаж печі-каміна

Якщо встановити піч-камін з дотриманням всіх правил, то ризики загоряння дерев’яних конструкцій будуть мінімальними. Решта довершать грамотна експлуатація печі-каміна, регулярні чистки і перевірки обладнання (небезпечні «пробки» з золи, тріщини в корпусі і димових каналах).

Головні вимоги:

Піч-камін потрібно встановлювати в кімнаті з доброю вентиляцією (в ідеалі припливно-витяжної) далеко від тканинних штор та інших горючих елементів декору.

Якщо з моменту будівництва будинку пройшло менше трьох років, потрібно враховувати усадку дерев’яних конструкцій.

Встановлювати піч-камін слід на рівне жаропрочное підставу, яке виступає за краї корпусу приладу на 15-20 см, а перед дверцятами топки — на 50 см. Для легких конструкцій підійде тонкий настил (наприклад, лист скломагнезіта + кахель), для важких — бетонний або цегляний подіум.

Безпечна відстань від бічних і задніх стінок печі до дерев’яних перегородок і меблів — 1 м, від дверцята топки до протилежної стіни — 1,25 м, від верхньої частини корпусу до стелі — 1,2 м. Цифри змінюються в залежності від моделі (вказані в інструкції).

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости