Підхвати для штор: як їх правильно використовувати?

Підхвати для штор — це одночасно функціональний і декоративний елемент інтер’єру. Його значимість часто недооцінюють, але дизайнери завжди приділяють йому пильну увагу. У деяких випадках без нього і зовсім не обійтися. При оформленні кімнати в певному стилі підбираються відповідні аксесуари, в тому числі й для декору вікон. І відповідь на питання, як красиво повісити штори, криється в цих зручних та ефектних деталях.

Призначення

Фіранки та портьєри захищають від палючого сонячного світла і завжди надають приміщенню особливий настрій: урочистість у вітальні, легкість на кухні та романтичність в спальні Якщо вас цікавлять прищіпки для штор, то радимо перейти за даним посиланням https://mir-karnizov.com.ua/catalog/cat-zakolki/ вже зараз.

Шторні підхоплення не тільки дозволяють фіксувати тканину в потрібному положенні, вони мають і інші переваги:

  • З їх допомогою регулюється природне освітлення.
  • Штори приймають закінчений акуратний вигляд.
  • У деяких інтер’єрах це єдиний спосіб витримати стиль.
  • Недорога тканина з підхватами виглядає естетичніше.
  • Можливість корегувати візуальні пропорції вікна і всього приміщення.
  • Тримачі для штор іноді виглядають як твір мистецтва.
  • Текстиль використовується не тільки для вікон. Фіранки над проходами та арками, в отворах відкритої веранди, балдахіни над ліжками також фіксуються власниками.
  • Чим менше штори рухають і чіпають, тим довше вони служать, і підхоплення допомагають зберегти їх вид.

Штори — один із найважливіших акцентів в дизайні. Вони повинні бути не тільки красивими, але і зручними. З цієї причини люди придумують безліч ідей підхватів, але як їх кріпити?

Види та відмінності

Підхоплення для штор можна купити або зробити своїми руками з будь-яких підручних матеріалів. Нерідко їх шиють з тієї ж портьєрної тканини. Розрізняються не тільки конструкції, а й матеріали. Наприклад, важку портьєру буде важко утримати на тонкій стрічці, зате легкі настінні фіксатори відмінно підійдуть для тонких тканин.

Металеві

Деталі виконують у вигляді кованих декоративних гачків або дверних ручок, закріплених на стіні. Цей варіант дозволяє зафіксувати тканину вранці та розпустити ввечері, відмінно тримає багатошарові конструкції.

Текстильні

Зазвичай їх шиють відразу разом зі шторами. За кольором і фактурою вони можуть не відрізнятися від портьєр, мати гармонує або контрастного забарвлення залежно від задумки дизайнера. У статичних композиціях це можуть бути великі банти або складні декоративні кисті.

Пластикові

Виконуються в будь-якому стилі: від простих гачків до стильних аксесуарів. Походять для легких штор, бахроми і тюлю, вигідні за ціною і досить практичні.

На магнітах

На відміну від звичайних настінних подхватов для штор, цей варіант набагато простіше, адже щоб їх встановити, чи не потрібно використовувати дриль. Магнітні кліпси закріплюються прямо на тканини. Композицію можна міняти кожен день, особливо з огляду на невисоку вартість аксесуара.

Як закріпити підхвати на стіні?

На стіні праворуч і ліворуч від вікна намічають точки, в яких просвердлюють отвори. Потім гачки і утримувачі кріпляться на саморізи за допомогою шуруповерта. Але перед монтажем слід визначити висоту і бажаний ефект.

На якій висоті повинні знаходитися підхвати для штор?

На рівні підвіконня або нижче — вікно буде здаватися ширше, а драпірування об’ємніше.

Вище підвіконня або 2/3 висоти від підлоги — спосіб підходить для високих вузьких вікон і дверних прорізів, візуально піднімає стелю.

Для коротких штор в альтанці або на кухні слід визначити розмір тканини — кріпити потрібно на рівні 1/3 довжини знизу.

Для застосування фіранок в якості міжкімнатних перегородок або балдахінів правила ті ж. Закріплювати тримачі для штор поруч з панорамними вікнами слід невисоко, якщо дозволяє ширина тканини, або використовувати кілька вузьких штор з подхватами-шпильками.

Як красиво зібрати штори?

Навчитися робити драпірування можна всього за кілька хвилин. Для цього потрібно зібрати штору гармошкою нижче рівня кріплення, підняти, витягнути кілька складок до середини вікна і закріпити.

Величезний простір для експериментів з тюлями відкривають для штор підхоплення на магнітах. Наприклад, можна підняти тюль знизу посередині або задекорувати в декількох місцях. Це зручно, якщо в кімнаті є вихід на балкон, або задумана багатошарова композиція.

Підхоплення для штор з китицями виглядають настільки складними, що виникає питання: як їх зав’язати? Тим, хто не любить макраме, нічого не потрібно робити: красиві вузли вже зав’язані виробником, досить обхопити тканину і зафіксувати петлі на утримувачі. Але якщо ви не позбавлені тяги до творчості, можете сміливо використовувати власні методи фіксації штор за допомогою саморобних підхватов або будь-яких інших підручних матеріалів.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости