Поліпропіленові фітинги

Фітинги (фасонні деталі) — це частини трубопроводу для розгалуження і поворотів труб, з’єднання їх з трубами іншого діаметру, а також кріплення до поверхонь і регулювання потоку рідини.

Фітинги роблять з:

  • металу (чорний — чавун, сталь; кольоровий — мідь, латунь);
  • пластик (поліетилен, поліпропілен).

У цій статті мова піде про поліпропіленових фітингах, що з’єднують пристрій поліпропіленових труб — один з одним і з металевими трубами. Чи знаєте ви, що існує більше 20 їх різновидів? Чому так багато?

Така кількість пояснюється тим, що кожен вид фасонної деталі служить визначеної мети. При цьому деякі з них можна замінити іншими без шкоди функціональності на користь естетичності. Про те, для чого потрібен кожен вид фітинга, які є аналоги, які виробники виготовляють ці поліпропіленові вироби і скільки вони коштують, читайте в статті.

Все PP-фітинги можна розділити на 3 основні групи:

  • Повністю поліпропіленові.
  • Комбіновані. Створюються з поліпропілену з впресованими металевими вставками, мають зовнішню і / або внутрішню різьбу, дозволяють з’єднувати поліпропілен з металом.
  • Крани та вентилі.

Як правило, повністю полипропиленовые фитинги можна використовувати при будь-якому способі прокладки трубопроводу, в тому числі прихованому (під штукатуркою). Комбіновані же фітинги з різьбленням застосовують тільки при відкритому і комбінованому монтажі (коли труби закривають плиткою, фальш-панелями, гіпсокартоном або декоративними решітками). Це необхідно для контролю за сполуками.

Фітинги, що скріплюють труби одного діаметру, називаються прямими, різного — перехідними.

Вітчизняні та зарубіжні виробники пропонують великий вибір PP-фітингів. Всі вони вказують на високий експлуатаційний термін поліпропіленових виробів: мінімум 25-30 років для труб гарячої води і не менше 50 — для холодної. Тому при виборі звертайте увагу на наданий виробником реальний гарантійний термін, а також на максимальну температуру і тиск, які здатні витримати фітинги — вони вказані в технічному паспорті виробу. Такий паспорт можна знайти в інтернеті або попросити у продавців в магазині сантехніки.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости