Поплавці для риболовлі: їх пристрій і основні типи

Як вибрати поплавок для риболовлі

При слові рибалка в уяві більшості людей виникає образ смугастої антени поплавка застигла на водній гладі. І дійсно ловля на класичну поплавкову снасть багатьом з нас знайома з дитинства.

Поплавок для риболовлі в такому оснащенні несе найважливішу функцію, попереджати рибалки про клювання і давати йому уявлення, що відбувається з наживкою під водою.

Завдяки досвіду спортивних рибалок на сайті rekarybaka.com.ua/poplavochnaja-lovlia/поплавки з’явилася величезна різноманітність типів і форм поплавців, кожен з яких адаптований під конкретні умови лову. В даному різноманітті і допоможе розібратися ця стаття.

Типи поплавців

У загальній масі всі поплавці можна розділити на 2 типи:

  1. Перший тип. Відносяться поплавок для махової вудки, коли закид відбувається тільки за рахунок довжини вудилища.
  2. Другий тип. Це поплавок для матчевої ловлі. В цьому випадку вудилище, як правило, оснащується безінерційною котушкою і проводиться дальній кидок за принципом вудилища.

Поплавці першого типу принципово різняться формою тіла. Розглянемо найбільш затребувані.

Форма тіла поплавця

  • Форма оливки. Форма оливки, мабуть, найбільш універсальна. В рівній мірі підходить для стоячої води і для лову на течії. При наявності ряби показує непогану стійкість. Легкі ваги до 1 грама прекрасно підходять для стоячої води і невеликій глибині близько двох метрів або на повільному плині з глибиною від 1 до 1,5 метра.Вес 1-3 грами потрібно використовувати від 3 метрової глибини і на не дуже сильній течії до глибини 4 метра. Для більш інтенсивного перебігу і більшої глибини знадобляться вага поплавка близько 4 — 6 грам.
  • Форма перевернутої краплі. Тіло поплавця в формі перевернутої краплі буде доречний на великих або середніх річках, в разі лову на великій глибині. Вага вантажу потрібно підбирати від 1 до 6 граммов.Возможно і більше, при необхідності. Підвищити чутливість до клювання можна, навантаживши поплавець вантажем «оливкою» і парою дрібних дробинок, розподілених по довжині волосіні.
  • Форма кулі. Поплавок з тілом у формі кулі, показує кращу стійкість на хвилі і поверхневому (вітровому) течії. Придатний для лову навіть на сильній течії, вага навантаження поплавця, так само, підбирається з урахуванням глибини лову. До недоліків можна віднести не дуже хорошу чутливість при слабких поклевках і при поклевках на підйом.
  • Форма циліндра. Поплавці, що мають тіло у формі циліндра, будуть найкращим варіантом для лову на спокійній воді ляща, карася або плотви, так як мають найбільшу чутливість до клювання на підйом, характерну для даних видів риб.Однако при хвилі, а також на протязі вони будуть малопридатні. Циліндрична форма не дає достатньої стійкості, і поплавок буде завалюватися набік.
    Поплавок «веретено». Має видовжене майже на всю довжину кіля тіло. Він, так само, як і циліндричний вкрай чутливий і дає можливість фіксувати найменші дотик риби до приманки. І в тій же мірі вимагає штилю і спокійної води. Або ж може стати в нагоді, наприклад, коли доводиться рибалити в очереті.
  • Плоский поплавок. Спеціальний вид — поплавок для течії. Тіло у вигляді плоскої краплі або диска повертаючись ребром до течії, створює мінімальний опір води. Що робить такий поплавок більш стійким і дозволяє робити проводку оснащення, аж до повної остановкі.Существует варіант такого поплавця з кілем, відігнутим від осі поплавка приблизно на 45 градусів. Це дозволяє компенсувати нахил поплавка в потоці води.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости