Поради починаючому садівникові: як правильно вибрати саджанці плодових дерев

Багато з нас мріють про красивий і доглянутий сад. Які фактори необхідно враховувати, плануючи свій перший сад? Звичайно, потрібно подумати про те, які дерева ви хочете посадити, як вони будуть розташовані на ділянці. Важливо вибрати якісні саджанці плодових дерев, щоб вони радували вас і вашу родину хорошим урожаєм.

На що потрібно звернути увагу, купуючи саджанці?

 1. Всі сучасні саджанці щеплені, тобто складаються з прищепи та підщепи. Віддавайте перевагу саджанцям від https://ecosad.com.ua/derevo-sad на низькорослих підщепах, за ними потім буде легше доглядати.
 2. Не забувайте про те, що потрібно купити кілька саджанців відразу, тому що дерева будуть запилювати одне одне. Наприклад, кілька яблунь або слив та вишень. Нехай навіть різних сортів. Хоча є і самозапильних рослини. Всю інформацію про це повинен надати продавець.
 3. Краще купувати саджанці у перевірених продавців або в розпліднику, щоб потім не розчаровуватися.
 4. Купуючи саджанець, можна трохи пошкребти кору. Якщо під нею зелений шар, то дерево живе, якщо коричневий, то дерево хворе або зовсім мертве.
 5. Звертайте увагу на стан кореневої системи, якщо дерево продається з відкритими корінням. Коріння повинні бути сильні, без пошкоджень.
 6. Якщо дерево продається з закритими корінням, то стан кореневої системи не можна оцінити. Але зате таке дерево має легше прижитися, так як воно викопували разом із земляною грудкою і коріння при цьому не отримали ушкоджень.
 7. Варто звернути увагу і на стан стовбура і листя. Стовбур повинен бути гладкий, без ран і лисин. Листя має бути зелена, без павутини або плям.
 8. Краще вибирати районовані сорти, тобто ті, які точно приживуться в середній смузі. Адже далеко не всі плодові дерева морозостійкі.
 9. Досвідчені садівники радять купувати однорічні саджанці, які й коштують дешевше, і швидше приживаються.
 10. Також варто звернути увагу на терміни дозрівання плодів. Є сорти ранішньоплодні, середньоплодні й ті, які дозрівають в кінці осені. У досить холодному кліматі середньої смуги за коротке літо не всі плодові дерева встигають визрівати. Тому потрібно віддавати перевагу ранньостиглим і середньостиглим сортам, однак кілька сортів пізньої стиглості потрібно теж посадити на ділянці, щоб в кінці осені не залишитися без врожаю.
 11. Однією з найпоширеніших помилок початківців садівників є занадто близьке розташування дерев на ділянці. Якщо у вас не карликові породи, то з часом дерева розростуться і їм буде потрібно більше місця і освітлення для правильного розвитку. В середньому, відстань між деревами повинна бути 1,5-6 метрів, а між рядами — 2,5-8 метрів.
 12. Не можна забувати про те, що занадто близько до паркану або до будівель дерева розміщувати не можна, щоб не затінювати посадки сусідів. Високорослі дерева можна висаджувати в 3 м від паркану, середньорослі — в 2 м, а низькорослі — в 1 м.

З огляду на ці поради, ви зможете правильно підібрати і розмістити плодові дерева на своїй ділянці.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости