Пружинні блоки для диванів: що це таке, як вибрати?

Людина, яка хоча б раз купувала диван або ліжко, знає, що велике значення має не тільки зовнішній вигляд меблів, а й їх внутрішній вміст. Тому, перш ніж зробити покупку в магазині, необхідно дізнатися, що таке пружинний блок Боннель та інші види наповнення, виділити їх переваги і недоліки.Існують сотні моделей матраців, які практично ідентичні зовні, але відрізняються внутрішнім наповненням. За конструкцією вироби поділяються на пружинні і безпружинні.

У пружинних підтримку тіла і пружність забезпечують пружинні системи, які між собою діляться на кілька підвидів. Безпружинні матраци — шар або «сендвіч» з різних матеріалів: синтетичних і природних.

Для всіх типів також використовуються додаткові наповнювачі: кокосова койра, кінський волос, ППУ різної щільності, латекс, сизаль та інші. Від додаткових елементів залежить ступінь жорсткості.

М’які матраци підійдуть людям з маленьким і середнім вагою, літнім, середня ступінь — для активних чоловіків і жінок середньої комплекції або мають проблеми з грудним відділом хребта. Високий ступінь жорсткості підійде для дітей і людей з великою вагою.

Тих, хто вперше зіткнувся з покупкою ліжка, може цікавити, що таке блок пружин. Це внутрішня частина спального місця, яка складається з окремих спіралей і кріпиться до каркасу різними способами.

Варто зазначити, що пружинный блок ділиться на два підвиди:

 • залежний;
 • незалежний.

Як окремий вид можна виділити змійку.

Змійка

Ця пружина вважається найпростішою і традиційної, найчастіше використовується для виготовлення м’яких меблів. Кожна змійка надійними кріпленнями фіксується на каркасі, зверху укладаються повсть, шари ППУ або поролону.

Цей вид пружин досить м’який, нестійкий до великих навантажень.

Боннель

Боннель являє собою систему спіралей бі-конусної форми (пісочний годинник), які з’єднані один з одним сталевим дротом. Особлива форма пружин забезпечує правильне положення тіла людини і рівномірний розподіл навантаження.

Виготовляється пружинный блок з якісної сталі, витки не стосуються один одного, що забезпечує відсутність тертя і скрипів при експлуатації, стандартна щільність розташування — 100-150 шт. на кв. м.

Незалежні

Даний вид блоку відрізняється тим, що кожна пружина знаходиться в окремому чохлі з нетканого синтетичного матеріалу. Незалежні пружини не пов’язані один з одним, кожна стискається від наданої на неї навантаження і не залежить від інших.

У незалежних системах застосовуються спіралі з меншим діаметром, в порівнянні з блоком Боннель. Тому щільність розташування вище — 265-1000 штук на кв. м, це підвищує щільність і еластичність вироби.

Мультипакет

Система мультипакет складається з спіралей, упакованих в окремі текстильні чохли. Чохли з’єднані один з одним в середині. В результаті виходять пружинні блоки, що володіють високою гнучкістю і здатністю витримувати тривалі високі навантаження. Щільність розташування пружин не повинна бути менше 435 шт. на кв. м.

Що вибрати: блок Боннель чи незалежні пружини?

Щоб визначитися з видом пружинного блоку, необхідно знати, яким вимогам повинен відповідати якісний виріб. Спальне місце повинне бути відповідного розміру, безпечним і гіпоалергенним, гігієнічними і комфортним.

Головний критерій вибору — комфорт, тому що блоки відрізняються ступенем жорсткості. При виборі спального місця слід враховувати особисті уподобання, анатомічні особливості і вага людини, ціновий діапазон. Блок Боннель доступніший в ціні, але має менш виражений ортопедичний ефект через жорстку зв’язки пружин.

Незалежні пружинні блоки більш анатомічні, мають різну жорсткість, підійдуть для людей різного віку і комплекції.

Переваги матраців з пружинним блоком Боннель

Система Боннель має низку переваг:

 • висока надійність і довговічність завдяки жорсткому каркасу і термічної обробки дроту;
 • особлива форма, завдяки якій витки пружини не труться одна об одну, чи не видають скрипу, витримують вагу понад 100 кг;
 • доступна ціна;
 • блок Боннель має порожнисту конструкцію, яка забезпечує гігієнічність і повітряну циркуляцію, знижує можливість появи бактерій і комах.

Плюси матраців з незалежними пружинами

Блок незалежних пружин також має переваги:

 • відсутній ефект гамака, тому що спіралі упаковані в окремі чохли і стискаються в тому місці, на яке чиниться тиск;
 • більш рівна поверхня, партнери з різною вагою не заважають спати один одному;
 • можливість зонування вироби в залежності від анатомічних особливостей людини;
 • індивідуальний підбір ступеня жорсткості;
 • пружність, еластичність, безшумність.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости