Різдвяний вінок: історія походження

Багато традицій передаються людьми з покоління в покоління, перетинаються з древніми звичаями, приходять до нас з інших країн.

Починаються зимові свята, і ми всіляко намагаємося прикрасити наш будинок, зробити так, щоб було красиво і затишно. Хотілося б, щоб кожен куточок нагадував нам казку.

Що ж таке «різдвяний вінок» і яка його історія?

Варто зазначити, що рождественский венок від Studio Flores — це, перш за все, прикраса для Вашого дому, яка зберігає частинку таємничого створення світу на Землі, відродження радості і щастя життя.

Лютеранський теолог Йоган Хінріх Віхерн з Гамбурга брав до себе на виховання дітей бідняків. Діти із задоволенням вивчали релігійні дисципліни і напередодні Різдва часто запитували свого вчителя про його настання. Щоб допомогти своїм учням найкращим чином розібратися в цій традиції Віхерн змайстрував з дерев’яного колеса вінок, прикрашений свічками. Щодня з ранку спалахувала маленька свічка, а по неділях — велика свічка. Так діти легко могли рахувати дні, які залишилися до Різдва.

Різдвяний вінок із запаленими свічками означав світло, подароване всьому світу і осявало його як Боже благословення.

Що означає різдвяний вінок?

Виділяють кілька значень різдвяного вінка як символу Різдва:

  • Поступове додавання світла у вінок означає трепетне очікування народження Ісуса Христа, дарування світла світу.
  • Округла форма — символ земної кулі.
  • Чотири свічки — чотири сторони світу.

Католицькі різдвяні вінки складаються з трьох свічок фіолетового кольору і однієї — рожевого, відповідно до літургійного богослужіння Адвента. Свічку рожевого кольору запалюють на третю неділю Адвенту, що означає «Gaudete», тобто «Радійте»!

Традиційно вінки робили з ялицевих і ялинових гілок, прикрашених різними солодощами та фруктами, найчастіше червоними стрічками. У деяких країнах вінок прикрашають дзвіночками.

Так, наприклад, в Скандинавії дзвін дзвіночків означає, що прийшов час свята і відпочинку. В Англії — дзвін розганяє злих духів і очищає дорогу, вітаючи Христа.

Якщо ми подивимося трохи глибше, то кругла форма вінка нагадує нам сонце, а близько 2000 років до н. е. у різних народів було свято відродження Сонця. Це було в кінці грудня, і свято випадало на дні зимового сонцестояння. Світло перемагало темряву. Люди раділи перемозі добра над злом. Так чи інакше, існує взаємозв’язок різних культур на Землі, і деякі традиції беруть свій початок з глибокого коріння минулого.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости