ТОП-5 космічних технологій майбутнього

У найближчому майбутньому землян чекає активне підкорення космосу, а для цього знадобляться нові засоби. NASA представило космічні технології майбутнього, які, на думку їхніх вчених, матимуть велике значення в розвитку галузі.

Найперспективніші космічні технології майбутнього Звертаємо увагу, що представлений рейтинг складено за версією NASA. Якщо вас цікавлять космічні технології, то радимо перейти на сайт https://maxpolyakov.space/ru/ вже зараз.

5 місце: Космічний поїзд

Проект Startram повинен змінити спосіб доставки вантажів на орбіту. Передбачається, що замість ракет-носіїв використовуватиметься спеціальна капсула. Розганяючись в величезному тунелі (130 км), капсула буде буквально вистрілюватися на орбіту на швидкості 9 км/сек.

Такий розгін може бути досягнутий завдяки використанню технології магнітної левітації — капсула не стикається з поверхнями і пересувається за рахунок впливу електромагнітних полів. Також зведеться до мінімуму опір повітря шляхом створення в тунелі середовища, близької до вакууму.

До речі, це нагадує проект Ілона Маска Hyperloop — транспортний засіб, що переміщається на магнітній подушці в вакуумному тунелі.

Вартість доставки вантажів оцінюється в 40-60 доларів за кілограм проти 11 000 доларів доставкою на ракетах. А ось питання щодо пасажирських перевезень в такому поїзді поки вирішується, тому що людина не здатна витримувати подібні перевантаження.

4 місце: Ловець астероїдів

Космічні технології майбутнього обов’язково повинні включати щось подібне. За задумом NASA, спеціальний апарат буде зближуватися з космічними об’єктами, захоплювати їх і доставляти в потрібне місце, наприклад, на орбіти Місяця або Марса, де буде організована видобуток корисних ресурсів. Поки найвірогіднішим способом захоплення астероїдів є використання гарпуна.

Другою важливою функцією апарату може стати боротьба з потенційно небезпечними астероїдами. Він зможе вести їх від траєкторії зіткнення з Землею. Однак доцільність такого способу поки під питанням, тому що набагато надійніше просто знищити небезпечний об’єкт.

3 місце: Ровер-крокохід

ATHLETE — апарат з шістьма механічними кінцівками, на яких встановлені колеса. Його призначення — переміщення вантажів та житлових приміщень по поверхні Місяця і Марса.

Особлива конструкція дозволить долати складні ділянки позаземних об’єктів. ATHLETE зможе пересуватися, як звичайний велосипед на колесах, і переходити в режим крокоходу. Рухливість платформи цього пристрою дає ще одну важливу перевагу — на нього можна встановити обладнання для 3D-друку і спростити друк місячних і марсіанських жител.

Факт: Майбутні версії ATHLETE зможуть пересуватися по поверхні інших планет в 100 разів швидше, ніж сучасні марсоходи.

2 місце: Марсіанський форпост

Після висадки людини на Червону планету стане питання створення оптимальних умов для досліджень і колонізації. Вже на кінець 2030-х років NASA запланувало початок будівництва бази на Марсі і навіть представило її концепт. Поселення має зайняти площу 100 км2, при цьому місце під нього буде ретельно відібрано, щоб поблизу було достатньо ресурсів для потреб поселенців. Також важливо зручність для посадки космічних кораблів і монтажу енергетичних установок. На території бази розмістяться: житлові модулі; наукові комплекси; стоянка для велосипед; склади; зона для вирощування рослин; зона переробки відходів; невеликі реактори і сонячні панелі.

1 місце: 3D-друк марсіанських будинків

Одна з основних проблем колонізації Марса — «житлове питання». Щоб звести споруди для життя і роботи колоністів, необхідно доставити на планету будматеріали та спеціальне обладнання для будівництва. Це величезні фінансові витрати та часові витрати, тому що космічні кораблі обмежені по місткості вантажу.

Витонченим рішенням може стати технологія 3D-друку цих бланків з використанням марсіанського ґрунту в якості будівельного матеріалу. За задумом, роботи зберуть реголіт (залишковий ґрунт на поверхні планети), з якого при нагріванні можна отримати метали. У розплавленому вигляді вони стануть «чорнилом» для будівельних 3D-принтерів.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости