Утепленння фасаду пінопластом — нюанси та відмінності

Пінопласт або екструдований пінополістирол

Основна відмінність двох начебто однакових матеріалів — техніка виготовлення.

Пінопласт (спінений полістирол) виготовляють з полімерних білих плит з зернистою структурою шляхом спінювання. Реакцію дає пар під дією високої температури: молекули розбухають і з’єднуються одна з одною.

Кожне порожнє зерно в плиті наповнене вуглекислим газом, який забезпечує відмінну теплоізоляцію не тільки стін і покрівлі, але і побутової техніки (холодильників, морозильних камер).

Плюси полістиролу — стійкість до вологи, здатність регулювати холод і тепло подібно термосу, низька вартість, та й монтаж пінопласту проводиться набагато простіше. Замовити утепление стен Харьков можна за посиланням.

Матеріал дуже легкий, не дає розвиватися грибків і бактерій, довговічний, може прослужити більше 50 років, витримує холод до -40-50 С, і спеку до + 70-75 С.

Щільність залежить від марки матеріалу.

Екструдований пінополістирол

Плити відрізняються блакитним або рожевим кольором, мають закриті пори і виконують таку ж захисну функцію, як і пінопласт — забезпечують теплоізоляцію дахів, фундаментів, стін, зберігають водний бар’єр.

Сировину завантажують в машину для розм’якшення матеріалів і додання однорідних форм за рахунок продавлювання. Всередині машини матеріал нагрівається і втрачає зв’язок з молекулами полістиролу.

В результаті виходить однорідна рідина без зерен і порожнин, яка проходить через спеціальний отвір і знаходить задану програмою форму.

Основні відмінності — більш висока щільність і міцність (при низькій щільності матеріал більш пухкий і кришиться), наявність виїмок для підгонки листів, менше кришиться при різанні, має більшу водонепроникність.

Оболонка з екструдованого полістиролу допомагає регулювати вологість, зменшує витік повітря через стіни, що підвищує не тільки енергоефективність будинку, але і комфорт в цілому.

Якість ізоляції залежить від правильної установки і проклеювання швів. Що стосується стиків — то у екструдованого пінопласту їх набагато менше, а значить, холод не проникає всередину (немає щілин).

На що звернути увагу при виборі матеріалу

Головне, склад: вуглекислий газ повинен бути негорючим.

Мінуси двох матеріалів — при неправильній установці на стінах може з’явитися пліснявий грибок, листи знебарвлюються або жовтіють, якщо залишити поверхню без покриття хоча б на один сезон. При нагріванні матеріалу виділяються токсичні речовини.

Вартість екструдованого пінополістиролу набагато вище (приблизно в 2 рази) і виготовляється він складніше.

Плюси: теплопровідність екструдованого пінопласту вище, він майже не піддається усадці при нагріванні, а завдяки монолітної структурі, зовсім не вбирає вологу. Звичайний, спінений пінопласт значно програє за цими показниками.

Що стосується горючості — в складі обох матеріалів міститься антипірен, який відповідає за самозагасання (в разі пожежі вогонь гасне за 3-4 секунди).

Вибір очевидний, але якщо немає можливості придбати екструдований пінополістирол, то пінопласт буде йому прекрасною заміною. Втім, будинки зовні пінопластом утеплювати звичніше, тому він не втрачає популярність.

 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости