Вибір водопровідних труб

За своє життя людині доводиться кілька разів стикатися з проблемами водопровідних мереж. У минулі роки для подачі води в будинки і квартири використовувалися металеві труби. За десятки років експлуатації вони піддавалися корозії, починали протікати, а, отже, виникала необхідність їх заміни. І тут нова проблема, а які ж труби краще і надійніше?

У даній статті будуть дані характеристики за якими можна вибрати необхідну для вас модель.

Водопроводные трубы можуть бути декількох видів і виготовлятися з різних матеріалів. При виборі даного вироби слід чітко визначитися, для яких цілей вона потрібна. Адже одні можуть застосовуватися для внутрішнього, зовнішнього водопостачання, а інші для каналізації. В системі водопостачання по трубах може подаватися холодна і гаряча вода.

При виборі необхідного виду, слід враховувати силу тиску, при якому труба буде працювати, термін експлуатації, пропускну здатність. Крім того, велике значення мають і такі характерні особливості, як стійкість до корозії і хімічно активному середовищі.

Труби, що застосовуються для подачі води, а також відведення каналізаційних стоків, підрозділяються на три класи:

  • металеві. Виготовляються з чавуну, сталі, міді;
  • полімерні. Виготовляються з пластику;
  • металопластикові. Виготовляються з полімерних матеріалів в поєднанні з металом.

Чавунні водопровідні моделі застосовуються дуже рідко. Вони дуже крихкі. Тому їх доцільно застосовувати в каналізації. Ці труби довговічні в експлуатації і служать близько 80 років.

Сталеві водопровідні. Вони схильні до інтенсивного окислення, що призводить до їх корозії, і різко знижується термін експлуатації. Максимальний термін придатності таких труб — близько 20 років.

Мідні труби. Дуже довговічні і термін їх експлуатації складає близько 100 років. Цей матеріал не схильний до корозії, зберігає чистоту води. Однак вони дуже дорогі.

Полімерні труби. Такий вид виготовляється з полівінілхлориду, поліетилену, поліпропілену. Труби від http://trifar.com.ua з даних матеріалів сьогодні застосовуються у всьому світі. Адже термін їх служби практично необмежений, бо пластик руйнується століттями. У таких труб гладка внутрішня поверхня, що не дає їм «заростати». Коли вода проходить всередині створюється незначний шум, тому що у пластику низька звукопровідність. Пластик відноситься до легких матеріалів, що полегшує монтажні роботи, а також без праці можна замінити окрему ділянку водопроводу, застосовуючи технологію пайки пластика.

Цей матеріал відрізняється високою міцністю і витримує великі тиску води. Труби з цього матеріалу відрізняються порівняно низькою вартістю. Основним недоліком таких труб є зміна розмірів труби при підвищених температурах. Через це їх застосування можливе лише при певних температурах води.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости