Вибираємо автосервіс: Офіціали або «дядько Вася»?

Вибір автосервісу — завдання не з легких. Але рано чи пізно будь-який автолюбитель приходить до того, що потрібно вибирати — ремонтувати свій автомобіль дорого / професійно / якісно (потрібне підкреслити).

Починає довгий шлях вибору: куди податися, щоб і чинили добре, і не обдурили.

Розділимо автосервіси відразу на дві категорії: офіційні і неофіційні. З першими зрозуміло — сидять «під крильцем» дилерів, ремонтують лише нові (і наближені до них) автомобілі, лазити в б / у автомобілі не ризикують (або ризикують, але за дуже великі гроші).

Неофіційні можна негласно розділити ще на дві групи: універсальні та спеціалізовані.

Перші займаються всіляких поточним ремонтом — заміна масла, витратних матеріалів, колодок, Мелкосрочний ремонт і так далі. Зазвичай такі роботи не пов’язані з глибоким знанням механіки автомобіля і не вимагають особливих знань і умінь.

Спеціалізовані сервіси, такі як Das Auto, найчастіше йдуть «в проблему» глибше. Зазвичай вони «заточені» або на певні бренди, або на певні напрямки (мотори, тюнінг і так далі). 

Якщо у вас б / в автомобіль, обслуговувати його в офіційного дилера дорого і частково безглуздо. Чому? Просто офіційні сервіси не розмінюються на дрібниці і не змінюють частинами — тільки механізм в зборі. Як правило.

Плюси неофіційних дилерських центрів: ціни порівняно нижчі, ніж у офіціалів; є можливість вибрати між оригінальними (і, отже, більш дорогими запчастинами) і дублікатами (якісними або не дуже); немає прив’язки до гарантії або пробігу.

Мінуси (як без них): невпевненість в компетентності майстрів; невпевненість в якості запчастин; неохайність в приміщенні (менше зло); звичайне відсутність чеків або записів — важко, в разі чого, вимагати відшкодування.

Є п’ять простих правил, які потрібно запам’ятати і дотримуватися їх, маючи справу з будь-яким автосервісом (навіть офіційним):

  1. Віддаючи автомобіль в ремонт, обов’язково познайомтеся з майстром, який буде його обслуговувати, і директором (адміністратором) сервісу. Запишіть їх контакти.
  2. Обов’язково огляньте цех, куди поставлять ваш автомобіль. До чистоти і блиску офіційних дилерів там зазвичай далеко, але і плавати в маслі гайкові ключі не повинні. Запитайте і про обладнання (якщо це необхідно), щоб розуміти, чому саме ремонтуватимуть ваш автомобіль.
  3. Перед тим, як заганяти автомобіль на сервіс і залишати його там, складіть акт прийому / передачі автомобіля (можна просто на аркуші А4). Пропишіть там все відколи, пошкодження, подряпини. Може бути, це здасться вам зайвим, але немає. Між іншим, спокійніше буде не тільки вам.
  4. Обов’язково укладайте договір на дорогі ремонтні роботи (на кшталт капітального ремонту двигуна). У ньому обов’язково повинні бути прописані типи ремонтних робіт, вартість всіх матеріалів і запасних частин, гарантія на послуги і запчастини і все чеки. Якщо всього цього не буде, довести, що ви ремонтували свій автомобіль саме на цьому сервісі буде максимально складно. А про відшкодування збитків і говорити не доведеться…
  5. Ніколи не залишайте автомобіль без нагляду на тривалий термін. Навіть якщо ремонт затягується (з різних причин), проявляйте зацікавленість: приїжджайте, дзвоніть, оглядайте автомобіль, задавайте питання майстрам. Це потрібно для того, щоб на сервісі знали — «обдурити» тут не вийде.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости