Видалення келоїдних рубців лазером: показання, плюси і мінуси

Лазерна шліфовка шкіри дозволяє позбутися від грубих естетичних дефектів. Але перш ніж записатися на цю косметологічну процедуру, потрібно уважно вивчити інформацію і отримати консультацію косметолога.

Особливості келоїдних рубців

Келоїдний рубець є гипертрофическим шкірним новоутворенням, що не схильним перероджуватися в злоякісне. Його формування відбувається в кілька етапів:

  1. Спочатку на місці рани з’являється тверде і гладке піднесення тканини, не стягуюче поверхню травмованої ділянки.
  2. Поступово відбувається розростання клітин і ущільнення, келоїду. Хоча рубець на цій стадії вже стає горбистим, за кольором він близький до природного кожному відтінку.
  3. Наступна стадія формування келоїдного шраму — неконтрольоване розростання тканини, що супроводжується свербінням і печією. Колір рубця змінюється на синювато-червоний, може піднятися температура і погіршитися загальний стан людини.

Ризик появи келоїду виникає при хірургічному видаленні родимок, бородавок і вугрових запалень з тонких шкірних покривів обличчя, шиї, грудей або плечей. Швидкість розростання клітин передбачити складно, вона залежить від гормональних стрибків і зниження імунітету. Зазвичай процес рубцювання тканин триває від 6 місяців до 2 років.

Принцип лазерного видалення рубців

Лазерна шліфовка келоїдних рубців складається з серії косметологічних хірургічних процедур із застосуванням особливого імпульсного апарату (дізнатись більше, як можна убрать шрам, ви можете за посиланням). Лазер надає комплексну дію на шкіру, видаляючи вузлові тканини. Луч нагріває розростання, які утворив грубий келоїд, руйнує його клітини. Короткі і точно спрямовані імпульси не зачіпають здоровий шкірний покрив поруч зі шрамом. Після видалення гіпертрофованого новоутворення на його місці наростає новий шар здорової тканини.

Показання та протипоказання до процедури

Для лазерного лікування келоїдних рубців показанням є бажання людини позбутися від цього виду шкірного дефекту. Попередньо фахівець встановлює наявність індивідуальних протипоказань у пацієнта:

  1. цукровий діабет;
  2. онкологічне захворювання;
  3. схильність до утворення келоїдів;
  4. загострення дерматологічних хвороб;
  5. вагітність або грудне вигодовування;
  6. прийом препаратів, що впливають на згортання крові.

Процедуру лазерного видалення келоїдних рубців заборонено проводити людям, що знаходяться під впливом алкоголю або наркотиків. Літня спека і підвищена активність сонячних променів також є несприятливими умовами для цього виду терапії.

Як проходить процедура

Видалення келоїдних рубців лазером направлено на усунення розрослася тканини. Одночасно з цим відбувається освітлення шкіри і стимуляція відновлювальних процесів. Методика складається з декількох етапів.

 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости