Як обрати якісне насіння

На сучасному ринку вибір настільки різноманітний, що прийшовши в будь-який магазин насіння губишся від представленого асортименту сортів.

Щоб уникнути непотрібних покупок перед походом в спеціалізований магазин бажано скласти список культур, які плануєте вирощувати. Перед цим добре погортати інформаційні каталоги, отримавши інформацію про селекційні новинки від Лнз Груп.

Барвиста картинка на пакетику не повинна стати єдиним критерієм вибору. Зверніть увагу на інформацію на упаковці.

Сорт або гібрид

Сортові культури вимогливі до догляду, але мають більш яскравий насичений смак і користь. Гібриди позначені знаком F1. Вони отримані в результаті схрещування декількох культур і на генетичному рівні захищені від багатьох типових хвороб, менш примхливі у догляді, красиві, рівні, дають стабільні врожаї. Збирати насіння з гібридних рослин не має сенсу — з них отримують урожай лише один рік.

Термін придатності

Щоб не придбати прострочений товар, потрібно знати, скільки часу можуть зберігатися насіння культури без втрати схожості. Найменше (1-2 роки) термін зберігання у насіння пастернаку, коріандру, цибулі. 2-3 роки зберігається кріп, петрушка, щавель, редис. Капусту, томати, огірки та інші баштанні можна сміливо купувати 5-6 річної давності — їх схожість від цього не постраждає.

Районування

Є сорти, які показують відмінні результати при певних умовах. Зверніть увагу, в яких регіонах радить вирощувати культуру виробник, рекомендовані для неї грунту та інші умови зростання.

Схожість

Якщо на упаковці не написано відсоток схожості, шукайте інформацію про сорт. 100% схожості не буває, але у насіння першого сорту вона вище. Перевірити схожість можна самостійно: на блюдце між шарами вологої тканини або паперу проростете 10 насіння. Якщо дали паростки 8 і більше — схожість відмінна, від 5 до 7 просто збільште густоту посадки. Якщо щонайменше 3 — їх взагалі не варто сіяти.

Умови вирощування

Визначтеся, де буде вирощуватися культура — в теплиці або у відкритому грунті, яку площу вона буде займати, коли розростеться. Для теплиць потрібно брати самозапильних (партенокарпические) гібриди, для відкритого грунту — запилюється комахами. Подумайте, чи зможете ви забезпечити достатній полив вологолюбні рослини або краще взяти посухостійкі сорти. Поцікавтеся, чи культурі підв’язування або інші додаткові дії по догляду і чи зможете ви їх виконати. Тільки після такого ретельного аналізу робіть покупку і нехай врожаї вас радують.

 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости