Як отримати сертифікат відповідності на продукцію

Для початку уточнимо, що сертифікат відповідності є результатом проведення процедури підтвердження відповідної продукції в формі сертифікації. Тому, питання слід переформулювати так: Як пройти процедуру підтвердження відповідності?

Перший крок — подача заявки в сертифікаційний орган. Він повинен мати діючу акредитацію на Вашу продукцію. Як вибрати хороший орган по сертифікації — це окрема велика і непроста тема. Про це та інші послуги метрології можна прочитати за посиланням.

Другий крок — відбір / ввезення зразків продукції для випробувань. З огляду на, що відповідальність за проведення процедури при сертифікації лежить на органі, відбір зразків здійснюється під контролем його експерта. Саме він вирішує, які саме зразки і в якій кількості необхідні.

Якщо з виробництвом на території ЄАЕС все зрозуміло (зразки просто доставляються з заводу-виготовлювача до випробувальної лабораторії), то з іноземним виробником все трохи складніше — зразки необхідно ввезти і, відповідно, правильно оформити на митниці. Про ввезення зразків для випробувань у нас теж є відповідна стаття (з посиланнями на діючі нормативні документи).

Третій крок — власне, проведення випробувань. Цей етап цілком і повністю робить орган, заявник ніяк в ньому не бере участь.

Четвертий крок — аналіз стану виробництва. Він проводиться тільки в тому випадку, якщо оформляється сертифікат на серійний випуск, а не на партію. Проводить його також експерт від органу у вигляді виїзної перевірки.

П’ятий крок — оформлення та реєстрація документа. Але слід уточнити, що до цього етапу переходять тільки в тому випадку, якщо і випробування, і перевірка виробництва (якщо вона була) пройшли успішно. Якщо все добре, то орган погоджує із заявником макет сертифіката, потім оформляє оригінал на спеціальному бланку і вносить інформацію до реєстру сертифікатів відповідності.

Тут заявнику важливо уважно перевірити всі дані аж до кожного розділового знака, тому що внести зміни в сертифікат відповідності категорично не можна, і навіть незначна помилка може призвести до його анулювання. І його доведеться оформляти заново. Знову з випробуваннями і виїздом експерта на виробництво.

Шостий крок — інспекційний контроль. Якщо оформлений сертифікат відповідності на серійний випуск, то орган періодично (як правило, раз на рік) проводить інспекційний контроль, в який входять випробування зразків продукції та в деяких випадках аналіз стану виробництва (залежить від схеми сертифікації).

ВАЖЛИВО!

Якщо Вам пропонують оформити сертифікат без випробувань або без аналізу виробництва (в той час, коли його необхідно проводити), то такий документ буде відправлений в архів при першій же перевірці госаккредитацию, і залучити орган до відповідальності Ви не зможете (бо, швидше за все, він вже не буде існувати на момент перевірки).

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости