Як правильно вибрати газонокосарку для дачі?

Для того, щоб вибрати «правильну» газонокосарку, необхідно розуміти, які типи косарок бувають, які в них є нюанси і, найважливіше, що потрібно саме Вашому газону. Така газонокосарка, якщо вона підібрана виходячи з рекомендацій даних нижче, буде радувати в роботі і надійно служити вам довгий час.

ВИДИ ГАЗОНОКОСАРОК ТА ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Газонокосарки діляться на чотири великі групи:

 1. Електричні — легкі, прості газонокосарки. Поділяються на кабельні та акумуляторні газонокосарки. Ціни починаються від декількох тисяч гривень за найпростішу модель.
 2. Бензинові — потужні, високопродуктивні інструменти. Найважче ніж електричні зазвичай в 2 і більше разів, легко справляються з практично будь-який травою. Нижня межа цінового діапазону 2-3 тисячі гривень.
 3. Механічні — найлегші і прості косарки. Колеса пов’язані з ріжучими елементами і при русі обертають їх, відповідно зрізають траву. Ціни починаються, як і у електричних моделей, з пари тисяч.
 4. Газонокосарки-роботи — дорогі інструменти, справляються з роботами на газоні без втручання оператора.

Крім цих чотирьох категорій варто відзначити наступні важливі показники, на які варто звернути увагу:

 • Наявність травозбірника. У наших широтах травозбірник є найоптимальнішим варіантом для догляду за газоном, через те, що функції викиду або мульчування не завжди ефективні. Оснащуються травозбірником всі типи газонокосарок.
 • Функція мульчування. Даною функцією оснащуються як електричні, так і бензинові косарки. Передбачається, що трава після скоса подрібнюється і повертається на газон як добриво. Не завжди ефективно для наших газонів. Може привести до псування трави, вигоряння і т.д.
 • Ширина скоса. Це вкрай важливий показник, саме на нього потрібно орієнтуватися при виборі газонокосарки в інтернет-магазині https://www.gk-tools.com.ua/ для вашого газону (виходячи з площі? яку потрібно скошувати).
 • Вага. Також важливий показник.
 • Самохідність. Самохідність газонокосарки означає, що є привід на колеса. Це полегшує роботу з важкими моделями. Найчастіше привід на колеса встановлюють на бензинових косарках.
 • Потужність. Даний показник вкрай неоднозначний, через те, що більшість косарок (крім механічних, природно) легко справляються з поставленими для свого класу завданнями.
 • Маневреність. Практично всі косарки однаково маневрені. Додаткові переваги при маневруванні дає самохідність моделі. Найбільш маневреними є косарки на повітряній подушці.
 • Висота зрізу. У більшості представлених на ринку косарок висота зрізу регулюється, що дозволяє вибирати самому висоту трави на ділянці (або займатися ландшафтним дизайном).

Хотілося б відзначити і недоліки різних типів газонокосарок. Основним недоліком електричних моделей є саме те, що вони використовують електрику. Сучасні використовувані в косарках літій-іонні акумулятори мають обмежений час роботи (максимум до години, в середньому 30 хвилин), а їх зарядка займає тривалий час (до трьох годин), а використання косарок з кабелем буває не завжди зручно саме через кабелю, який припадає за собою нести, розмотувати, перекидати через інструмент і т.д. До недоліків же бензинових моделей можна віднести чималу вагу, а так само необхідність своєчасного догляду (заміна масла, іноді заміна свічки запалювання). Крім того бензиновий двигун, як не крути, працює голосніше, ніж електричний. Хоча звичайно сказати, що електричні моделі безшумні, не можна. Що стосується механічних косарок — вони малоефективні і від них швидко втомлюєшся.

Таким чином, при виборі газонокосарки за даним посиланням https://www.gk-tools.com.ua/sadovaja-tehnika/gazonokosilki/ в першу чергу потрібно визначити, який розмір ділянки планованої до обробки. Необхідно визначитися з функціями майбутнього інструменту і завданнями поставленими перед ним.

На підставі цих даних можна вибирати модель з додаткових функцій, або ж за вагою.

Найголовніше, щоб Вам було максимально комфортно, а необхідний результат досягався максимально легко.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости