Як утеплити дах приватного будинку зсередини?

Який рівень складності є роботи по утепленню даху за шкалою від 1 до 10? Багатьом здається, що не 10, а всі 11 балів. Але якщо все продумати заздалегідь і вибрати сучасні матеріали з додатковими можливостями, то з утепленням даху впорається навіть дівчина.

Розповімо, з чого почати і чим закінчити.

Матеріали для утеплення: які потрібні і як вибрати

Утеплення даху варто почати з підбору матеріалів, від якості яких багато в чому залежить, наскільки в будинку буде тепло і комфортно. Дізнатись більше можна на сайті https://www.adamson.ua/. Для робіт потрібні:

  1. Гідроветрозахист. Наприклад, гідроветрозащітная мембрана. Цей матеріал врятує кроквяну систему і утеплювач від вологи зовні. Для покрівлі краще вибирати багатошарові мембрани A, AS, AM, які не тільки захищають від вуличної вогкості, але і утримують тепло і виводять конденсат. У них тривалий термін служби, висока міцність на розрив і стійкість до ультрафіолету.
  2. Теплоізоляція. Самим практичним матеріалом вважається утеплювач з мінеральної вати (кам’яної або на основі кварцу). Кварцова вата має найнижчу теплопровідність на ринку мінераловатної теплоізоляції, хорошу вологостійкість, високу пружність і формостабільность. При цьому вона екологічна і відноситься до групи негорючих матеріалів.
  3. Пароізоляція. Захищає утеплювач і в цілому покрівельний пиріг від пари зсередини приміщень. Зазвичай використовується двостороння мембрана типу B: її гладка сторона перешкоджає проникненню пара, шорстка — утримує утворюється конденсат. Для якісної пароізоляції підійде спеціалізована мембрана. Це двошаровий пароізоляція, яка встановлюється зсередини приміщення.

Також будуть потрібні витратні матеріали: монтажна стрічка, скріпи для будівельного степлера, цвяхи або саморізи по дереву.

Покрокова інструкція по утепленню даху зсередини

Крок 1: укладання гідроветрозахисної мембрани

В першу чергу змонтувати гідроветрозащіту, ще до укладання покрівельного покриття. Якщо виконуєте реконструкцію даху, перевірте наявність гідровітрозахисної мембрани.

Матеріал укладіть горизонтально, внахльост, з запасом на 10-15 см. Почніть з нижньої частини кроквяної системи (від карниза), розгортаючи мембрану або плівку зліва направо. До крокв гідроветрозащіту кріпите будівельним степлером. Стики проклейте монтажною стрічкою або будівельним скотчем.

Можливі помилки: деякі будівельники кладуть дахове покриття відразу по кроквах, а гідроветрозащіту монтують в проміжках між ними, укладаючи матеріал у вигляді літери П і закріплюючи його степлером. Це варіант не найвдаліший. По-перше, монтаж буде складним і незручним. По-друге, крокви НЕ будуть захищені від опадів, а в щілини між ними і мембраною може підтікати вода.

Крок 2: монтаж покрівельного покриття

На другому етапі рекомендується виконати монтаж покрівельного покриття, але, наприклад, при використанні мембрани ви можете залишити покрівлю не закрите зверху аж до двох місяців. Мембрана настільки міцна, що захистить утеплювач від вітру і не пропустить вологу.

Перш ніж приступити до укладання і закріплення листів покрівельного покриття, поверх гідроветрозащітной мембрани, по кожній крокви, змонтуйте притискні рейки. Вони будуть утримувати матеріал в натягнутому стані і попередять його провисання, а також забезпечать вентильований зазор. Зверху встановіть горизонтальну обрешітку, на яку згодом прикріпіть покрівельний матеріал.

 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости