Як вибрати блок живлення для ноутбука?

Для відновлення заряду акумулятора ноутбука його періодично потрібно підключати до електричної мережі. Для цього використовуються спеціальні адаптери (блоки живлення), які обов’язково йдуть в комплекті до мобільного ПК. Але протягом усього експлуатаційного терміну лептопа, іноді досягає навіть 10 років, деякі його компоненти виходять з ладу. Може виявитися серед них і блок живлення, при виборі якого слід керуватися певними критеріями.

Виробник пристрою

Одним з важливих чинників, на які звертають увагу користувачі електроніки, є сумісність нових або замінних компонентів з технікою. Багато хто прагне купувати продукцію одного бренду, вважаючи, що, наприклад, для ноутбука HP найкраще підійде блок живлення того ж виробника. Однак насправді марка цієї деталі лептопа практично не має значення. Серед виробників адаптерів є компанії LITEON, FSP, LiShin і DELTA. Бренди, що випускають ноутбуки тільки клеять свої емблеми на чужу продукцію. Тому купувати оригінальну продукцію не тільки не має сенсу, але і практично неможливо.

Напруга і струм

Трьома головними параметрами, на які звертають увагу при покупці блоку живлення, є:

Вхідна напруга, що має значення тільки при використанні ноутбука в промисловій мережі (з напругою 110В, тобто нестандартним).

Вихідна напруга, яке не повинно перевищувати зазначеного на ноутбуці значення. Якщо воно вище, лептоп може згоріти, якщо нижче — буде періодично вимикатися.

Вихідний струм, що не впливає на працездатність ноутбука, але він має значення для функціонування для самого адаптера. Якщо він більше, блок живлення може вийти з ладу.

Не варто користуватися адаптерами, показники яких помітно відрізняються від параметрів ноутбука. Нехтуючи цією рекомендацією, користувач ризикує материнською платою комп’ютера і іншими його деталями, які можуть згоріти через перепади напруги. Втім, через універсальність більшості блоків живлення на сайті https://battery.net.ua/, проблем з вибором правильного напруги і струму буде менше, ніж з відповідністю роз’ємів.

Тип роз’єму

Більшість ноутбуків випускаються зі стандартними роз’ємами для адаптера. Невелике розходження може бути в зовнішньому і внутрішньому діаметрах, що приймають значення від 5 до 5,5 мм і від 1,6 до 2,5 мм, відповідно. Неправильний вибір небезпечний виходом з ладу самого роз’єму або всього комп’ютера. Деякі бренди, наприклад, Samsung і Sony, випускають адаптери і лептопи з двоконтактними роз’ємами. А у блоків живлення Dell і деяких моделей HP — з Трьохконтактний. Обидва варіанти з 3 контактами несумісні один з одним.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости