Як вибрати болгарку правильно?

Основним призначенням болгарки є шліфування, різання і зачищення виробів з дикого каменю, дерева, металу та інших матеріалів. Даний інструмент незамінний фактично при будь-яких будівельних та оздоблювальних роботах. Абразивні або алмазні кола дозволяють обробляти бетон, цегла, і полірувати різні поверхні. За допомогою відрізних дисків можна швидко і без особливих зусиль різати шифер, керамічну плитку або здійснювати зачистку зварних швів. Скориставшись спеціальними насадками у вигляді дротяних щіток можна позбутися від іржі або залишків старого лакофарбового покриття.

Використовується інструмент і для обробки більш м’яких матеріалів, таких як ДСП, фанера або дерево. Однак в подібних випадках замість абразивних дисків застосовують спеціальні шліфувальні круги.

До речі, ви можете узнать цены на болгарки на сайті etool.com.ua просто зараз.

Перші критерії вибору

Найпершим і основним критерієм вибору углошлифовальной машини є габарити використовуваного диска. Варто відзначити, що можливістю розрізати різні матеріали володіє лише та частина, яка виступає за межі корпусу. Тобто болгарка з диском мінімального розміру (115 мм) не підійде для розрізання дощок з товщиною більше 26-30 мм. Необхідно враховувати, що дискам властиво сточуватися. Це означає: через пару хвилин після початку роботи даний показник може істотно зменшитися.

Для того, щоб різати металеві труби з діаметром 21 мм і вище, варто придбати УШМ з можливістю установки дисків від 180 мм.

Якщо інструмент купується не тільки для різання, але і для шліфувальних завдань, то краще за все звернути увагу на моделі з діаметром використовуваного диска від 125 мм. Такі болгарки, як правило, володіють компактними розмірами, невеликою вагою і досить значними показниками потужності. Подібна машина відмінно підійде для побутових потреб, при цьому найпоширеніший діаметр кіл для різання, які можна виявити на ринках і в будівельних магазинах, становить 125 мм.

Болгарку на 180 мм зазвичай набувають для розрізання труб, товстого цегли і багатьох інших завдань, пов’язаних з будівельними та оздоблювальними роботами.

Максимальний діаметр кола становить 230 мм. Використовується при зведенні середніх і великих об’єктів, однак для шліфування застосовують УШМ з колом меншого діаметру.

Занадто великий і громіздкий апарат не найкращим чином підходить для подібних цілей. На сучасному ринку присутня 5 різновидів болгарок згідно діаметру робочого кола, кожна з яких має свої достоїнства і недоліками.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости