Як вибрати хороший автомобільний акумулятор — просто і зрозуміло! 5 правил

Автомобільний акумулятор — це важливий елемент системи пуску автомобіля і в той же час автономне джерело електроенергії. За станом АКБ необхідно постійно стежити, інакше проблеми можуть бути досить серйозними: від неможливості пуску до стрімкого розряду всього за кілька годин. А щоб акумулятор прослужив довго, то в першу чергу необхідно серйозно підійти до питання його вибору.

Правило No1: Габарити

Підкапотний простір будь-якого автомобіля строго розраховано і велика батарея просто не вміститися, наприклад, в Таврію або Славуту. Тому перед покупкою нової АКБ краще зняти зі своєї машини стару і принести до продавця. За місцем завжди простіше визначити, чи будуть габарити нового виробу підходити чи ні.

Правило No2: Ємність

Ємність акумуляторної батареї вимірюється в ампер-годинах. Наприклад, АКБ ємністю 62 Ач здатна 20 годин поспіль забезпечувати номінальну силу струму в 3,1 А. Після 20 годин роботи різниця потенціалів батареї опуститься до 10,8 В — показника, при якому подальша експлуатація виробу не дозволяється.

Найкраще дізнатися необхідну ємність АКБ з технічної документації на автомобіль. З більшою ємністю батарею брати можна, з меншою — не варто. Якісні автомобільні акумулятори київ — за посиланням.

Правило No3: Термін експлуатації

Який безпосередньо залежить від передбачуваного терміну володіння автомобілем. При установці АКБ на машину, яка була куплена з метою «навчитися їздити», краще не вибирати дорогі моделі. Навіщо? Якщо через півроку-рік засіб пересування буде успішно продано, і куплено наступне, більш якісне або дороге купе.

Тому на машини, які довго не затриматися у господаря, краще придбати недорогу АКБ. Навіть найдешевші акумулятори однозначно пропрацюють рік, тільки якщо це не заводський брак.

Правило No4: Перевірити АКБ візуально і за допомогою навантажувальної вилки

Перед тим як придбати акумулятор, необхідно:

Перевірити його вилкою навантаження. Навантажувальна вилка — це нескладний електронний прилад, який допомагає не тільки визначити ступінь заряду АКБ, а й протестувати її працездатність. У кожного продавця акумуляторних батарей навантажувальна вилка завжди повинна бути під рукою.

  1. Перевірити цілісність корпусу. Навіть найменша тріщина призведе до поступового витікання електроліту і незабаром АКБ можна буде здати тільки як вторсировина.
  2. Перевірити батарею на наявність патьоків. Якщо з банок батареї випливав електроліт, це означає, що АКБ вже була встановлена на автомобіль і її банки швидше за все замкнуті.

Такі прості перевірки допоможуть візуально визначити справність або несправність батареї.

Правило No5: Купувати товар тільки з гарантією

Будь-якісний товар має свій гарантійний термін. АКБ не виняток і хороший акумулятор однозначно повинен мати гарантію. Найкраще, коли установку виконують самі продавці, перевіряють працездатність вироби і після видають гарантійний чек. Тоді можна не переживати, якщо, наприклад, випадково була куплена бракована акумуляторна батарея — її відразу ж замінять на нову.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости