Як вибрати лазерний рівень?

Оперативне зведення будівель, якісний ремонт житлових приміщень, створення індивідуального дизайну є немислимими без сучасного вимірювального інструмента.

Планування і побудова чітких будівельних поверхонь звичайними методами займає багато часу. Зараз ці операції швидко виконують електронні помічники в автоматичному режимі.

Стаття розповідає, як вибрати лазерний рівень, який значно полегшує якісне виконання рутинної роботи, економить час. Придбати лазерний рівень ви можете на сайті www.dalnomer.com.ua вже зараз.

Навіщо потрібен лазерний рівень?

Розмітка будівельних поверхонь для виконання оздоблювальних робіт неможлива без чіткого нанесення на них ліній горизонталі і вертикалі.

Для цього здавна користуються різними конструкціями будівельних рівнів.

Багато з них треба прикладати до оброблюваної поверхні і вручну прокреслювати лінії розмітки олівцем або відбивати малярським шнуром.

Лазерный уровень PLL 360 просто виставляють в зручному місці і включають. Він відразу в автоматичному режимі променем лазера промальовує на заданій поверхні потрібну лінію або площину.

В результаті підготовча робота по розмітці прискорюється в кілька разів, а її якість відповідає всім сучасним вимогам.

Як працює лазерний рівень?

Усередині корпусу вмонтовано джерело світла, що працює за рахунок напівпровідникового переходу світлодіода. Він випускає промінь лазера.

Напруга на джерело подається від вбудованої батареї або акумулятора включенням вимикача.

Основи побудови площин

Рухом променя лазера управляє електронна схема. Вона направляє його на оптичну систему, яка відхиляє промінь в заданій площині. При його перетині із зустрічною перешкодою, наприклад, будівельною поверхнею, на останній промальовується чітка лінія.

Корпус приладу перед роботою встановлюють в стаціонарне положення, фіксують, суворо орієнтують в просторі щодо горизонталі і вертикалі.

Від стійкого положення нівеліра залежить якість промальовування ним ліній, точність роботи.

Базові технічні характеристики

Слід звернути увагу на чотири параметри:

1. герметичність конструкції корпусу;

2. допустиму похибку приладу;

3. дальність променя лазера;

4. безпеку.

Робота на вулиці при опадах і в умовах вологості вимагає вибирати корпус приладу не нижче класу 4 по IP. Усередині закритих приміщень можна не звертати уваги на цей параметр.

Допустима похибка у кожного типу лазерного рівня різна. Більш грубі прилади допускають відхилення променя від центральної осі до 0,3 мм при віддаленні до 1 метра.

З підвищенням точності нівеліра його вартість зростає. У цьому питанні слід виходити з тих завдань, які ставлять перед приладом.

Дальність променя лазера для робіт всередині будинку не є визначальним показником, а ось на будівельних об’єктах вона необхідна.

Безпека користування лазером актуальна не тільки для професійних будівельників, а й оточуючих людей, особливо дітей. Вони за своєю природою цікаві і можуть пошкодити зір навіть граючись з лазерним рівнем. Випадків таких багато.

Існуюча класифікація безпеки передбачає 4 класи. Бюджетні моделі мають третій або четвертий клас. Робота з цим типом лазерних рівнів повинна проводитися в захисних окулярах з чорними лінзами.

Є ще одна небезпека: в продажі є окуляри з червоними лінзами. Їх призначення — не захист, а посилення видимості лазера при перешкодах від сильного сонця. Неправильне застосування окулярів можна зіпсувати зір.

Які існують конструкції лазерних рівнів?

Виробники масово випускають моделі:

1. бюджетні для широкого споживача;

2. напівпрофесійні для фахівців обробників;

3. професійні для виконання відповідальних будівельних робіт тривалий час.

До бюджетних приладів відносять:

· Найпростіший лазерний рівень, що направляє промінь паралельно своїй основі;

· Лазерну лінійку.

Простий лазерний рівень

Положення корпусу виставляється по бульбашкових вказівниках, а для відхилення променя на певний кут використовується підставка з регулятором.

Лазерна лінійка

Володіє великим набором можливостей, дозволяє не тільки прокреслювати лінії, але вимірювати відстані, а по них обчислювати площі, обсяг та інші характеристики приміщень.

Напівпрофесійні і професійні пристрої

Вони володіють підвищеними технічними можливостями і великим набором функцій, які дуже рідко можуть повністю знадобитися домашньому майстру.

Однак частину напівпрофесійних моделей можна сміливо рекомендувати для використання в побуті при проведенні ремонтів. Вони значно полегшують роботи з укладання плитки, поклейку шпалер.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости