Як вибрати митного брокера

Велика кількість компаній в СНД називають себе митним представником, хоча по факту їм не є. Митним брокером може бути юридична особа, яку включено до офіційного реєстру митних представників. На постійній основі їх порядку 300, однак фіктивних брокерів набагато більше.

При виборі митного представника слід орієнтуватися на наступні критерії:

  1. досвід роботи від 10 років. Рівень професіоналізму безпосередньо пов’язаний з досвідом роботи митного представника в сфері ЗЕД;
  2. штат атестованих фахівців, які будуть зацікавлені в роботі з клієнтом;
  3. автоматизовані клієнтські сервіси прискорюють процес митного оформлення і розширюють сферу контролю за ним;
  4. комплексне обслуговування в режимі одного вікна на увазі надання всього спектру послуг, необхідного для розмитнення вантажу з-за кордону;
  5. розвинена інфраструктура, присутність на місцях митного оформлення. Хороший брокер завжди відкриває філії на місцях розташування основних транспортних вузлів і митних постах з метою контролю процесу митного оформлення, наприклад, якщо це растаможка в Польше, та оперативної реакції на можливі проблеми.

Не менше значення має і репутація брокера на митниці. Позитивна ділова репутація допомагає більш ефективно вирішувати завдання митного оформлення. Митний брокер з великим досвідом відомий на ключових митних постах, завжди бездоганно становить і подає документацію, що дозволяє отримувати негласну лояльність з боку митних органів.

Співробітники митниці розуміють, що якщо оформлення веде досвідчений брокер з ім’ям, ймовірність помилки мінімальна, а процедура оформлення пройде швидко і правильно. Також репутацію підтверджують різні галузеві рейтинги, які складають професійні учасники ринку.

Ліцензований митний представник має право робити заяву в митницю від імені клієнта, в 54 графі вказуючи себе, під свою печатку і несучи повну відповідальність перед митними органами за наданням відомостей.

У кожного, хто починає вести зовнішньоекономічну діяльність виникає думка створити штат власних декларантів. Однак це не вигідно з кількох причин:

  • необхідність тримати кілька фахівців, щоб мінімізувати ризики;
  • зарплата співробітникам часто виходить більше, ніж комісія брокера;
  • складна організація особистої присутності на митниці і що випливають з цього зайві витрати.

Грамотне ведення бізнесу передбачає делегування повноважень, аби мінімізувати витрати, тому робота з кваліфікованим митним брокером часто набагато вигідніше, як в довгостроковій, так і в короткостроковій перспективі.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости