Як вибрати систему крапельного поливу

Мало кому подобається бігати по городу з лійкою і шлангом, і в цьому випадку крапельна система — краще рішення проблеми.

Розповідаємо, як працює система, з чого складається, до чого її підключають і на що звернути увагу при виборі готової системи і деталей для самостійної збірки.

Навіщо потрібна система крапельного поливу

При краплинному поливі кількість вологи строго дозується, тому грунт не заболачівается і не виснажується. Волога надходить тільки до коріння рослин, а не до землі навколо них. Через кілька тижнів використання крапельного поливу можна помітити, що бур’янів на грядках стало менше, — це виходить завдяки тому, що зайвої траві просто не вистачає вологи на грядці, адже вся вона йде саме до коренів потрібних рослин.

Такий точковий полив досягається за рахунок того, що кожна труба для капельного полива підводиться строго до рослини. Найчастіше використовують наземний метод, тобто крапельницю Metzerplas або стрічку просто кладуть поруч з рослиною. Вода виливається біля нього і потім йде в землю до коріння.

За допомогою системи крапельного поливу  Rain Bird XFDripline33 можна рівномірно вносити добрива, налаштувати графік поливу. При автоматизованому процесі можна залишати рослини на кілька днів без нагляду.

З чого складається і як працює

Принцип роботи крапельної системи Irritec Junior гранично простий: з вузла водозабору, тобто свердловини, водопроводу або ємності, вода під невеликим тиском потрапляє в магістральну трубу, звідти — до крапельним лініях, де і виходить з отворів, або крапельниць.

Головні елементи системи: джерело води, фільтр для її очищення, магістральні труби і краплинні лінії — трубки або стрічки, по яких вода надходить безпосередньо до рослин.

Для складання системи може знадобитися редуктор. Це невеликий пристрій, який потрібно, щоб знизити тиск води, що подається. При надмірному тиску система може протікати в місцях з’єднань.

Всі елементи між собою з’єднуються спеціальними деталями: муфтами, трійниками, відводами, заглушками.

Чим крапельні трубки відрізняються від стрічок

У крапельних стрічок тонша стінка, тому вони здатні витримувати тільки невеликий тиск води — при значному підвищенні тиску стрічка може просто луснути. Лабіринти всередині стрічок, по яких проходить вода, досить вузькі, тому забруднюються швидше.

Стінки трубки товщі, ніж у стрічки, і здатні витримувати більш високий тиск води. Вони забруднюються повільніше і служать довше. Стрічки розраховані на один-два сезони, а трубки — приблизно на шість-сім. Трубки коштують дорожче стрічок, хоча з часом ціну свою виправдовують. Разом з тим в якості поливу стрічки не сильно поступаються трубках.

Крапельниці в трубках Irritec DP Line бувають вбудовані і врізні. Якщо трубка вже укомплектована крапельницями, ви не зможете відрегулювати крок між ними. Так само зі стрічками. Отвори для виходу води в стрічках розташовані з наперед заданим кроком. Якщо у вас стандартні грядки, хороший варіант — стрічки і трубки з кроком між крапельницями 20-30 см.

Врізні крапельниці підійдуть тим, у кого на ділянці нестандартно розташовані грядки і посадки. В такому випадку можна купити цільну трубку, в якій проробляють отвори для крапельниць.

Стрічки і шланги рекомендую укладати отворами і крапельницями вгору. Якщо стрічка буде лежати водовипусками вниз, повітря через них вийти не зможе. У такій ситуації стрічка може надірватися і почати протікати. Трубки і стрічки, укладені отворами вниз, швидше забиваються і забруднюються.

Оборудование для систем капельного и автоматического полива по лучшим ценам рекомендуем покупать в интернет магазине Santehmaster.ua

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости