Які контактні лінзи найкращі? Як вибрати контактні лінзи?

Які контактні лінзи існують?

Контактні лінзи відрізняються за типом: м’які і жорсткі. Жорсткі прописуються тільки при сильно великий міопії, або ж якщо лінзи вирішили носити нічні — орто. І якщо орто йдуть на благо, то звичайні жорсткі досить сильно можуть впливати на очі і приводити до серйозних проблем.

Саме тому весь світ вважає за краще носити м’які контактні лінзи, які при правильному носінні на очі ніяк не впливають, а якість життя людини покращується.

При цьому лінзи бувають одноденні, двотижневі, місячні, квартальні та пролонгованої носіння, так само вони складаються з різних матеріалів. Великий вибір — на сайті https://mkl.ua/ua/.

На що в першу чергу звернути увагу

Одноденні лінзи сильно відрізняються від двотижневих, місячних і пролонгованих. А все тому що це самий гігієнічний варіант — щоранку одягати нові лінзи і не возитися з контейнерами вечорами.

Саме власники одноденних лінз найчастіше стикаються з сухістю очей, і проблемами у вигляді заростання судин в очах. Тому що зняти їх на час не можна і йде сильний перенесення. Хоча, наприклад, у відпустці або в гостях, на дачі такі лінзи будуть дійсно зручніші.

А ось при носінні лінз, які зберігаються в контейнері вийде більш бюджетний варіант. Плюс до цього ви можете одягати лінзи, навіть якщо тільки прибрали їх в контейнер і сімейний бюджет не постраждає.

Чи можна носити лінзи довше покладеного періоду?

Давайте розберемося чому це робити не можна, а в якій ситуації все ж можна так вчинити:

 1. Одноденні лінзи найтонші і тому не можуть бути добре оброблені для повторного носіння, а це значить у вас є величезний шанс роздобути інфекцію. Якщо добре обробляти таку лінзу — вона просто порветься.
 2. Двотижневі і місячні лінзи так само мають свій запас, але вже не в товщині, а в чіткості. Носячи лінзи кожен день, вони поступово втрачають свої властивості — стають менш зволоженими, на них з’являються міні подряпини від постійної механічної обробки, а головне вони втрачають свою основну функцію — різкість.

В таких лінзах вже буде просто не комфортно ходити — буде сухість в очах і менш чітке зображення. Тому найчастіше людина, що користується лінзами їх не переношує і навіть швидше замінює частіше.

Які основні параметри лінзи

У кожної лінзи є параметри. Давайте розберемо що є що, і на які значення варто звернути увагу в першу чергу.

 1. Матеріал — то, з чого зроблені лінзи. Найновішим і кращим матеріалом зараз вважається силікон-гідрогель. Це той параметр, на який варто звертати увагу. При цьому саме з цим матеріалом зменшується ризик розвитку заростання судин в оці, навіть при перенашивания лінзи.
 2. Термін заміни — як часто потрібно міняти лінзи (кожен день, раз на два тижні, раз на місяць або можна носити не знімаючи якийсь час).
 3. Тип лінзи — бувають прозорі і кольорові.
 4. Кількість блістерів — кількість лінз в упаковці.
 5. Режим носіння — коли носимо лінзи — днем, або вдень і вночі.
 6. Коефіцієнт пропускання кисню — найважливіший показник, який показує, на скільки ваші очі будуть дихати, отримувати вологу і кисень. Чим більше цей показник — тим більш комфортно ви себе будете відчувати в лінзах.
 7. Влагосодержание — з чого зроблені лінзи. Теж важливий показник, але повинен оцінюватися в сукупності з киснем.
 8. Діапазон рефракций — на який мінус і плюс випускаються дані лінзи.
 9. Радіус кривизни — радіус, який повинен подивитися лікар. 
 

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости