Який дезінфікуючий засіб вибрати?

Дезінфікуючі засоби призначені для знезараження і знищення хвороботворних бактерій, мікробів і вірусів. Розповімо про те, які засоби підійдуть для обробки шкіри, очищення повітря і прибирання в приміщенні.

Для обробки шкіри

Дезінфектори для шкіри бувають на спиртовій та водній основі. Їх випускають у формі гелю, серветок, аерозолю або спрею. Якщо ви хочете змовити дезінфікуючий засіб для гігієнічної та хірургічної обробки рук і шкіри, то радимо перейти за даним посиланням https://horeca-service.net/product/ahd-2000-ultra-5l-2/ вже зараз.

Найбільш ефективними вважаються кошти на спиртовій основі — з вмістом спирту від 60%. Однак використовувати їх потрібно тільки при гострій необхідності, тому що при частому застосуванні шкіра стане збезводненої.

У засобах на водній основі за знезараження відповідають поверхнево-активні добавки в складі: різні похідні гуанідину, третинні аміни, четвертинні амонієві сполуки. Такі антисептики поступаються спиртовим по знезаражувальними властивостями — наприклад, вони не справляються з багатьма вірусами. Однак не сушать і не дратують шкіру, годяться для обробки відкритих ран.

Для очищення повітря

У приміщеннях повітря можна очистити за допомогою бактерицидних опромінювачів, аерозолів, бактерицидних фільтрів.

Бактерицидні опромінювачі бувають відкриті і комбіновані. І перші, і другі ефективно знезаражують повітря в приміщеннях. Відкриті опромінювачі найчастіше називають кварцовими лампами. Ці лампи нагріваються і починають випромінювати ультрафіолет, який має бактерицидну дію. Комбіновані прилади прокачують повітря за допомогою вентилятора і кварцу його за допомогою встановлених всередині бактерицидних ламп. Комбіновані опромінювачі можна застосовувати, коли в приміщенні є люди, відкриті — тільки коли людей немає.

Бактерицидні аерозолі очищають повітря, розпорошуючи дезінфікуючий склад. В основі складу — з’єднання хлоридів, гідрохлоридів, спиртів та інших компонентів, які ефективно знезаражують повітря і поверхні в приміщенні. Проводити дезінфекцію за допомогою аерозолів можна тільки за відсутності людей. Обробляти приміщення повинна людина в захисному костюмі.

Бактерицидні фільтри вбудовуються в систему вентиляції і очищають входить з вулиці повітря потоком ультрафіолету: затримують і знищують шкідливі мікроби, віруси, бактерії і спори грибів. Такі фільтри застосовують в вентиляції спеціалізованих установ, наприклад в лікарнях і лабораторіях.

Деякі сучасні кондиціонери можуть не тільки рятувати приміщення від пилу, але і знищувати мікроорганізми і бактерії, що знаходяться в повітрі, завдяки вбудованим антибактеріальним фільтрам. Усмоктуване повітря спочатку проходить стандартні етапи очищення від дрібного пилу і сміття, потім знезаражується і потім випускається в приміщення.

Для прибирання

Для прибирання квартири і очищення поверхонь можна використовувати хлор, дезінфектори на спиртовій основі, антибактеріальні серветки, аерозолі та спреї з антибактеріальним ефектом, гіпоалергенні засоби без спирту і хлору.

Хлор добре очищає будь-які поверхні від патогенних часток, але володіє специфічним запахом, який зберігається і після закінчення збирання. У малих кількостях — 1-3 мг хлору на літр води — він нешкідливий для людини.

Дезінфектори з вмістом спирту в 60-80% підійдуть для обробки поверхонь, стільниць, ручок дверей і меблів. Спирт швидко випаровується, не залишає слідів.

Антибактеріальні серветки на спиртовій основі знадобляться для обробки горизонтальних поверхонь, меблів і ручок. Як і інші засоби на спиртовій основі, вони не залишають слідів.

Аерозолі та спреї з антибактеріальним ефектом на водній основі за складом схожі з водними дезінфекторами для рук. Ці кошти можна використовувати не тільки для очищення повітря в квартирі, але і для знезараження різних поверхонь і предметів в будинку. Потрібно просто розпорошити засіб на предмет і протерти чистою ганчіркою.

Гіпоалергенні засоби дезінфекції без спирту і активного хлору будуть найкращим вибором для очищення дитячих іграшок, меблів і інших предметів в кімнаті дитини. Можна придбати засіб з позначкою bio це вказує на наявність в складі органічних речовин. Форма випуску у таких продуктів буває різна: наприклад, гелі підійдуть для обробки або миття іграшок з твердих матеріалів, а спреї — для м’яких. На етикетці має бути вказано вік дитини, речі якого можна піддати такій обробці.

Як правильно використовувати дезинфицирующие средства, щоб вони не втратили своїх якостей:

  1. Уважно ознайомитися з рекомендаціями щодо застосування, зазначених на упаковці. Якщо засіб потрібно розчиняти у воді, важливо дотримувати правильну концентрацію, інакше антисептик може зіпсувати поверхні.
  2. Треба дотримуватися температурного режиму, зазначений виробником дезинфікуючого засобу. Якщо не дотримуватися правил, дезінфекція може стати неефективною.
  3. Не можна тримати засіб на поверхні довше рекомендованого часу — так можна пошкодити її.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости