Як вибрати складаний ніж

Вибрати складаний ніж на подарунок коханому чоловікові — оригінальна ідея. Річ буде потрібною, використовуваної і весь час під рукою. Звичайно ж, якщо до покупки підійти з розумом і підібрати точно ту модель ножа, яка припаде до душі вашому обранцеві.

Рукоять ножа

Рукояті ножа варто приділити навіть більше уваги, ніж лезу. Оскільки тупе лезо ваш чоловік в силах сам нагострити, а ось рукоять вже ніяк він виправити не зможе.

Приміряйте на свою руку ніж у відкритому стані. Рукоять повинна вільно лягати в долоню і бути трохи більше неї на пару сантиметрів. Адже чоловіча рука помітно ширше жіночої. А маленьким ножем представникам сильної статі працювати незручно.

Зверніть увагу, що на сайті https://x-gear.com.ua/catalog/zero-tolerance-folders ви можете придбати якісні та красиві складані ножі за вигідними цінами.

Вага рукояті повинна бути відчутною, але не важкою. Ніж не повинен зволікати руку, але і надто легка модель будуть сприйматися як іграшка, а не повноцінний помічник. Обов’язково перевірте центрування. Якщо ніж на долоні прагне завалитися до леза, значить в ньому немає посиленого хвостовика і це звичайна китайська підробка. Різати таким ножем буде суща мука.

Чи не бачитеся на вмовляння продавця купити ніж з зазублинами по краях рукояті, нібито для більшої зручності. Такими армійськими ножами оперують в тактичних рукавичках і щербини потрібні для утримання ножа при повному обмундируванні і в негоду. Працюючи голими руками з таким ножем ваш обранець незмінно запрацює мозолі.

Лезо ножа

Другим важливим фактором, при виборі складного ножа буде його лезо. Воно, як і водиться, має бути менше рукояті і вільно в неї ховатися. При цьому не повинно бути ніяких люфтів після замикання. Лезо має сидіти всередині рукояті щільно до тих пір, поки не знадобиться, а не вискакувати з ложа в самий невідповідний момент.

Відпрацюйте механізм відкриття-закриття. Навіть для жіночої руки він не повинен представляти складності. Механізм повинен бути тугий, але відкриватися легко. Фіксаж у відкритому положенні також повинен бути без люфту. Інакше існує значний ризик залишитися без пальців.

Класична форма леза — це широке підставу, яке триває по довжині всього леза і лише в останній його чверті з заокругленням переходить в вістря. Обух може залишатися по всій довжині однакової товщини або помітно звужуватися до леза. Іноді біля вістря можна зустріти сведж. Це так зване фальшлезо — пара гостро заточених сантиметрів леза з боку обуха. По суті, в звичайній застосовується хіба що для відкриття консервних банок. Якщо ваш чоловік не професійний рибалка або мисливець, то буде краще якщо ви відмовтеся від такої моделі, щоб уникнути порізів при необережному поводженні.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости