Як замовити розробку сайту?

Замовлення сайту – це не тільки інвестиції в імідж компанії, але і вкладення в зростання реальних продажів через Інтернет. Сьогодні глобальна павутина перестала бути технічною дивиною і перетворилася на ефективний канал збуту будь-яких товарів і послуг. Але щоб вкладення окупилися, необхідно замовити корпоративний сайт у професіоналів, що володіють великим досвідом у розробці web сайтів.

Для чого важливо створювати зручний і красивий сайт на замовлення, а не користуватися шаблоном для сайтів?

Замовити сайт можна в сотні дизайн-бюро і веб-студій. Але перш, ніж замовити виготовлення сайту, необхідно визначитися – а для чого він власне потрібен? Від відповіді на дане питання буде залежати складність корпоративного представництва і в підсумку – терміни і вартість сайту на замовлення.

Можливі цілі та завдання:

 • Залучення нових клієнтів – основне завдання, що стоїть при замовленні розробки сайту. Інтернетом користуються мільйони людей від молоді до бізнесменів. Сучасні технології дозволяють залучати на сайт необхідних Вам відвідувачів – потенційних покупців товарів масового попиту або складного промислового устаткування.
 • Імідж-мети. Наявність сайту – ознака того, що компанія йде в ногу з часом і займає активну позицію. Відсутність сайту, навпаки, говорить про те, що фірма не використовує сучасні технології для розвитку бізнесу.
 • Налагодження відносин з клієнтами і персоналом – завдяки сайту можна інформувати персонал і клієнтів компанії про зміни, новинки, рекламних акціях та інших подіях.
 • Організація онлайн-продажів – Інтернет-магазин на сайті компанії може виконувати всі функції звичайного магазину, такі як демонстрація товарів, прийом замовлень і платежів, обробка заявок і багато іншого.

Яким буває сайт на замовлення?

Зовсім не обов’язково замовляти ексклюзивний сайт, щоб реалізувати всі поставлені завдання. Залежно від цілей буває досить замовити розробку сайту інших видів:

Сайт-візитка – невеликий сайт з 3-5 сторінок з інформацією про компанію, коротким описом товарів і послуг, контактами. Зазвичай візитку замовляють при мінімальному бюджеті на виготовлення сайтів та замовлення його реклами. Замовити сайт-візитку може будь-яка компанія, оскільки її вартість зазвичай не перевищує тисячі доларів.

Корпоративний сайт – повноцінний сайт з широким функціоналом, що містить новини компанії, докладний каталог товарів, форму для відправки замовлень, форму зворотного зв’язку, детальну інформацію про компанію. Обсяг корпоративного сайту може становити кілька сотень сторінок. Замовити Інтернет-сайт такого масштабу – означає отримати ефективний інструмент для збільшення продажів, поліпшення іміджу, налагодження відносин з клієнтами та персоналом.

Інтернет-магазин – дозволяє приймати замовлення і платежі від клієнтів прямо на сайті компанії. Він не тільки рекламує товари, а й прямо збільшує продажі і прибуток.
Промо-сайт створюється для реклами разового події або акції. Для цих цілей можна замовити сайт візитку або невеликий корпоративний сайт.

Як замовити web сайт. Етапи розробки

Замовлення сайту – етап 1: складання Технічного і Художнього завдання

Створення сайту – справа відповідальна, враховуючи солідний обсяг вкладень і стоять у проекті завдання. Щоб виключити будь-яку можливість нерозуміння між клієнтом і розробниками, складається спеціальний документ – Технічне завдання, в якому прописані основні вимоги до сайту і критерії оцінки його якості.

Зміст технічного завдання на розробку сайту:

 • Призначення і цілі сайту.
 • Концепція сайту.
 • Детальний опис функціоналу сайту.
 • Структура та зміст сайту.
 • Функціональні та технічні вимоги.
 • Ескіз сайту.

Обсяг технічного завдання (ТЗ) становить кілька десятків сторінок. Якщо Вам не доводилося раніше замовляти web-сайт, не турбуйтеся – фахівці фірми-розробника детально пропишуть всі вимоги до виготовлення сайту на замовлення і нададуть готове Технічне завдання Вам на затвердження.

Частиною ТЗ є Художнє завдання – документ, за яким дизайнер розробляє візуальну сторону сайту. У ньому містяться основні вимоги до дизайну сайту: колір, шрифт, розмірам екрана. Маючи намір замовити дизайн сайту, будьте готові до утвердження даного документа.

Замовлення сайту – етап 2: підготовка й підписання Договору

Після отримання замовлення на розробку та створення сайту, затвердження Технічного і Художнього завдань готується Договір на розробку сайту, в якому приписуються етапи та терміни розробки проекту, вартість створення сайту, гарантії та відповідальність розробника.

Замовлення сайту – етап 3: розробка сайту

На цій стадії фахівці команди-розробника – програмісти, дизайнери, фахівці з просування, контент-менеджери, верстальники та менеджери проектів – готують візуальну і технічну частину сайту:

 • Розробляють дизайн сайту.
 • Встановлюють і налаштовують систему управління.
 • Інтегрують макет дизайну в систему управління.
 • Верстають тексти і графіку, надані замовником, в розділи сайту.
 • Тестують готовий сайт і надають його замовнику на затвердження.

Для установки і запуску сайту потрібно додатково зареєструвати домен і оплатити послуги хостингу – фізичного розміщення сайту в мережі Інтернет. Дані послуги можна придбати у розробника або компанії, що надає доступ в Інтернет.

Замовлення сайту – етап 4: просування

Щоб привабити відвідувачів на корпоративний сайт, його необхідно рекламувати в Інтернеті. Маючи намір замовити web сайт, обов’язково уточніть, скільки буде коштувати його просування та розкрутка. Дані витрати можуть перевищувати бюджет на розробку сайту, однак є необхідною умовою для того, щоб сайт почав приносити прибуток.

Просувати сайт можна різними способами – залучаючи відвідувачів з пошукових систем і з тематичних сайтів шляхом пошукового просування, рекламних оголошень, банерів, рекламних статей і масштабних рекламних кампаній в Інтернеті. На даний момент одним з найефективніших способів реклами є пошукове просування – підвищення позицій сайту в пошукових системах по запитах, пов’язаних з товарами і послугами фірми.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости