Бізнес ідея: Як заробити на ремонті мобільних телефонів?

Як заробити в складний час, вклавши в бізнес всього $ 3000? Майстерня по ремонту мобільних телефонів в кризу приносить хороший дохід. Вам не буде потрібно великого приміщення, супер прохідного місця і численного персоналу!

Клієнти і конкуренти

В обласних центрах і великих містах зустрічається досить багато сервісних центрів (СЦ) з ремонту мобільних телефонів, смартфонів, комунікаторів і планшетів. Незважаючи на велику конкуренцію, роботи вистачає всім, і швидко починають телефон у випадку великої терміновості малоймовірно. У кризовий час потік клієнтів тільки збільшується, оскільки зайвих грошей на покупку нового гаджета немає.

Маленькі селища і райцентри «неоране поле», конкуренції немає взагалі, а клієнти не мають найменшого поняття, куди їм нести свій несправний телефонний апарат після гарантійного терміну. Магазини, як правило, рекомендують здати «старий» телефон де-небудь на запчастини, а натомість купити у них новий, якщо клієнт продовжує виявляти велике бажання полагодити, отримує відповідь — «ми тимчасово цим не займаємося».

Майстер-ломйастер

Продовжуючи похід від однієї мобільної точки до іншої, клієнт знаходить некваліфікованого майстра, який бачить, що клієнт «дозрів» і готовий платити будь-які гроші. Як правило, якщо ремонт по легкому «промивка та пропайка» не допомагає, телефон передається з рук в руки, поки не станеться диво — або його полагодять, або він стане не придатний ремонту. У цей момент клієнт сподівається одержати справний телефон і хоч якусь гарантію.

Висновок простий: даний вид бізнесу «Ремонт Мобільних Телефонів» має стабільний потік клієнтів, які завжди готові платити і самі вас знайдуть.

Яким сервісом бути, авторизованим або неавторизованим?

Стартові позиції можуть бути різні і 100% відповіді тут бути не може. У невеликих містах є сенс почати працювати за найменшим затратному сценарієм — стати неавторизованим сервісним центром від старшого партнера. Іншими словами, багато більші сервіси (з більших міст) пропонують стати партнерами, щось на зразок дилера.

У деяких випадках за принципом «приведи друга та отримай бонус» передбачені якісь знижки, бонуси, допомога і привілеї. У партнерів можна пройти якісне платне навчання від 5 000-8 000 гривень, строком 1-2 місяці.

Авторизований сервісний центр передбачає навчання, сертифікацію обладнання і широкі можливості — стати представником з ремонту, наприклад, такого бренду як Самсунг. Процедура авторизації сервісного центру може варіюватися в межах приблизно 10 000 — 20 000 уе.

Відсутність будь-якого сервісу як такого, дозволяє неофіційними майстрам накручувати ціни на послуги і запчастини до 200%! 

Витрати = 8000 грн

Давайте порахуємо, що необхідно для створення сервісного центру з ремонту мобільних телефонів і смартфонів?

Приміщення

У першу чергу необхідна оренда приміщення. Знімати приміщення для такої справи не обов’язково в самому центрі міста, підійде який-небудь провулок в зоні досяжності, і місце 10-25 квадратів, навіть у підвальному приміщенні. Це може бути одне або два маленьких приміщення. Косметичний ремонт обов’язковий, щоб надати свіжості і світлості приміщенню. Вартість такого ремонту складе 300-500 грн.

Ціна оренди в райцентрах може бути в межах 500 — 1 000 гривень плюс комунальні, а в містах побільше, обласних центрах вартість може бути в межах 2500 — 4500 гривень плюс комуналка, залежно від апетитів орендодавця. Знизити вартість оренди можна, якщо знайти куточок у загальному торговельному залі відповідного магазину. У такому випадку, буде достатньо 3-5 квадратних метрів, а всі роботи по здійсненню ремонту вам доведеться перенести, наприклад, до себе додому.

Витрати = 1 500 грн

Меблі та оснащення

Якщо ви вирішили робити з акцентом на майбутній розвиток, вам доведеться витратитися на прийнятний вигляд і оснащення:

 1.  Шафа для одягу персоналу (найдешевший 1000 гривень),
 2. Стіл приймання-видачі телефонів (1 800-2 000 гривень),
 3. Стіл майстра для проведення ремонту (1000 гривень),
 4. Мінімум три стільці — приймальнику, майстру і клієнту (кожен по 165 гривень у середньому),
 5. Сейф для зберігання клієнтських гаджетів, дорогий (від 1 000-3 000 гривень), але необхідний предмет.

Поцікавтеся у різного роду закладів — старих швейних майстерень, банках, конторах, фабриках, можна знайти б / у, але в хорошому стані, і всього за 1 тисячу гривень.

Ще вам буде необхідно оснастити куточок споживача — книгою скарг і пропозицій, випискою свіжих законів щодо захисту прав споживача, правил прийому-видачі апаратів, прейскурант ваших розцінок і закріпити місце для клієнта, де він може перевірити свій отриманий апарат.

Без вивіски (500-1 500 грн) і таблички з режимом роботи вашого сервісного центру (до 100 грн) працювати не можна, а значить необхідно! Зробивши вищесказане, заодно виготовте рекламних буклетів і листівок (1000 х 0,4 гривні за шт.), Їх ви будете роздавати всім бажаючим перед відкриттям центру.

Тепер ще 4 важливих моменти, без яких оснащення СЦ буде не повним!

 1. Необхідний «стандартний» комп’ютер на приймання (приблизно 2500 грн).
 2. Необхідно провести інтернет (безліміт в рамках 50 гривень на місяць) для скачування свіжих прошивок телефонів, отримання прайсів та ін.
 3. Програма для обліку поточних замовлень, їх стадії, і обліку запчастин для ремонту (можна знайти і скачати в інтернеті безкоштовну версію).
 4. Для роздруківки квитанцій та чеків, підійде будь чорно-білий лазерний принтер (в середньому 1 000 гривень).

Витрати = 11045 грн

Можливе розширення до основного бізнесу

Якщо ваш сервісний центр буде пропонувати відвідувачам додаткові супутні товари — акумулятори, захисні плівки, зарядні пристрої, гарнітури, навушники, корпусу, стилуси, ваучери поповнення рахунку, стартові пакети мобільних операторів, модеми 2G / 3G / CDMA та ін., Доведеться встановити додаткову програму для обліку 1С, базова версія підходить (ціна 972 гривні).

Чим більше послуг і товарів ви пропонуєте, тим більше у вас дохід, але при достатньому трафіку у ремонті, наприклад, продаж стартового пакету або ваучера — тільки зайвий раз відволікає від основного заробітку! В даному випадку необхідно прорахувати доцільність і можливо взяти на роботу ще одного співробітника.

Якщо ви, будете працювати чесно — намагатися полагодити кожен телефонний апарат, то вам не потрібно буде скуповувати на запчастини придатні ремонту телефони, потім їх «шаманити» і продавати б / у мобільники. Тут важлива репутація!

Техніка для ремонту

 • Автором статті мається на увазі, що у вас в наявності вже є робочий ноутбук або комп’ютер, тому він не врахований.
 • UFS-3 box + HWK програматор з комплектом кабелів, на момент написання даної статті, в комплекті їх 160 штук, ціна всього цього великого набору становить 1750 гривень. UFS-3 + HWK — рішення для комплексного обслуговування: розблокування, прошивки, зрусифікованості і ремонту мобільних телефонів Nokia, Sony Ericsson і Samsung. Багатоплатформене професійне обладнання, що підключається до USB порту комп’ютера.

 
Оступлюсь box універсальне рішення для ремонту стільникових телефонів
Є альтернативний і новаторський варіант OCTOPLUS box коштує дорожче, ціна 2700 грн, але і можливостей більше! Працює безкоштовна підтримка, у разі нюансів можна проконсультуватися.

 • Паяльна станція (термофен і паяльник), варто 1850 гривень,
 • Цифровий осцилограф, ціна 2500 гривень,
 • Аналогово-цифровий вимірювальний прилад, ціна 385 гривень,
 • Вакуумний пінцет для роботи з крихкими і чутливими компонентами, ціна варіюється від можливостей і в середньому складе — 100 гривень,
 • Антистатический браслет, ціна — 50 гривень,
 • Антистатическая щітка, ціна — 30 гривень,
 • Ультразвукова ванна — 200 гривень,
 • Блок живлення — 180 гривень,
 • Мікроскоп — 800 гривень,

Витрати = 7845 грн

Інструменти і витратні матеріали:

Необхідний ручний інструмент!

Набір викруток для ремонту мобільних телефонів

Інструмент для ремонту телефонів

 • Комплект викруток і пристосувань для розбору пристроїв, на цьому комплекті не варто економити, слід вибрати інструмент хорошої якості (ціна 600 гривень).
 • Набір трафаретів для перекочування відводів на мікросхемах (ціна 200 гривень).
 • Знадобитися також підставка з великою лінзою і зажимами (80 гривень).

Витратні матеріали (припій, флюс, термопаста та ін.) Продаються там же де і звістка інструмент, сума в 160 гривень для початку буде достатня.

 

Витрати = 1045 грн0Запчастини і доставка, постачальник і розрахунки

Ще в недавньому минулому дістати якісь запчастини до стільникового телефону було великою проблемою, зараз це всього лише стандартна процедура, все, що вам потрібно — знайти інформацію про регіональний поставщике запчастин до мобільних телефонів, а вантажоперевізники доставлять ваші запчастини в найкоротші терміни.

Якщо ви вже постійний клієнт, часто можна домовитися з постачальником про поточний товарному кредиті до 20-30 днів, тим більше що «наперед» закуповувати якісь деталі не потрібно! Середній обсяг щомісячних витрат на запчастини складе приблизно 2500 гривень. У вас не буде великої проблеми — дістати запчастини та вчасно розрахуватися. Розрахунки зазвичай здійснюються без відсотків на банківську пластикову картку.

Витрати = 2500 грн

Персонал

Якщо ви любитель і збираєтеся займатися ремонтом сам, то вам знадобляться помічники:

 • Один приймальник з міцними нервами на повний робочий день (при відносно середній зарплаті приблизно 5000 гривень),
 • Один універсальний кур’єр-помічник на півставки (приблизно 3000 гривень), який за необхідності буде оплачувати рахунки, отримувати посилки із запчастинами, замовляти рекламу та інші дрібні денні доручення.

Якщо ремонт телефонів вас не захоплює або в ремонті ви не сильні, доведеться найняти кваліфікованого майстра, зарплата такого фахівця може складати до 40-50% від чистого прибутку від вашого заходу.

Витрати = 8000 грн

Сайт і реклама

Сайт сервісного центру з ремонту мобільних телефонів

Просування вашого сервісного центру може поліпшити сайт. На ньому можна розмістити повний перелік інформації про послуги, вказати контактний телефон, графік роботи центру, адресну карту або схему проїзду, щоб ваші клієнти не робили зайві емоційні набіги можна вказувати стадію ремонту за номером замовлення.

Витрати по сайту — домен та хостинг 750 гривень на рік, виготовлення простого варіанту — 2000 гривень одноразово, розміщення рекламного блоку на місяць в місцевій газеті — 170 гривень, або банера на відомому міському сайті з «великим» трафіком складе в межах — 250 гривень. Даний варіант не передбачає залучення ще одного працівника вебмастера для обслуговування сайту. За домовленістю сайтом може займатися хтось із працівників СЦ або ви самі.

Витрати = 3000 грн

Податки

Відомості про податок краще уточнити в тому конкретному місці, де будете відкривати сервісний центр, на даний момент досить бути (ФОП) приватним підприємцем на єдиному податку 2 групи, який передбачає щомісячний податок приблизно в 250 грн. Якщо взяти навскидку вийде всіх витрат по податках порядку 3000 гривень на місяць.

Витрати приблизно = 3000 грн

Підсумки

Вищеописаний розрахунок складений на основі сьогоднішніх цін, а в якості прикладу взято невелике містечко з населенням в 120-150 тисяч. Займаючись тільки одним ремонтом, при 10-15 замовленнях в день і стабільній роботі з одним вихідним на тиждень, чиста щомісячна прибуток одного сервісного центру може скласти: 16 000-17 000 грн.

На перший погляд — справа не проста, але де ще, вклавши 50 000 грн, це менше $ 2000 при всіх поточних витратах на місяць в районі 20000 грн ($ 750) можна отримати прибуток $ 2000 і більше, і стабільний попит на послуги, за які, ваші клієнти готові платити.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости