Для чого потрібен технічний паспорт?

Технічний паспорт — це документ, в якому зазначаються характеристики об’єкта нерухомості (площа, план, розташування та інші відомості) після проведення інвентаризації (первинної або поточної). Технічний паспорт оформляється як на будівлю в цілому, так і на окрему її частину, а також квартиру, будинок, гараж та іншу нерухомість.

Провести технічну інвентаризацію об’єкта нерухомості необхідно в наступних випадках:

1. Коли необхідно продати будинок/квартиру, технічний паспорт повинен бути актуальним на момент продажу нерухомості;

2. При вступі у спадок і отриманні права власності на будинок/квартиру;

3. Якщо технічний паспорт розробляється на квартиру в бти киев , то для її приватизації також він необхідний;

4. Коли вводиться в експлуатацію самовільна будова або законно побудована будівля, необхідно провести технічну інвентаризацію;

5. Після проведення різних реконструкцій, перепланувань, або додавання площі шляхом різних прибудов (такі дії узаконюються технічним паспортом і подальшою реєстрацією в Державній реєстраційній службі України);

6. При отриманні іпотеки або під час вступу будинку в якості застави при кредитуванні.

Термін дії технічного паспорта ніде не вказується, що означає, що він не має терміну дії.

Невеликий нюанс

Особливу увагу технічній документації слід приділити, коли потрібно оформити право власності на будинок/квартиру. Для його оформлення власник подає декларацію на нерухомість, в бланк якої вносить точні дані характеристики будівлі. Оскільки найчастіше власники не мають всіх відомостей, а неточні відомості неприпустимі, оскільки вносяться в єдину державну базу кадастру, в подальшому у власника виникнуть великі неприємності.

Точна інформація, з усіма цифрами і відомостями про будівництво є якраз в технічному паспорті. У тому числі і його інвентаризаційна вартість, а це цінні відомості для розрахунку, скільки ж коштує нерухомість. Отримання всіх цих даних без технічного паспорта буде проблематичним.

Последние новости регионов

Самые посещаемые новости